1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

גנץ למפקדי המלוניות: "להיערך לפעילות עד סוף 2021"

במפגש 'זום' מיוחד שנערך הבוקר (ג') בין שר הביטחון גנץ ומפקדי המלוניות מטעם פיקוד העורף, אמר גנץ כי הנחת העבודה היא שהשנה הבאה - 2021 תעסוק אף היא בפעילות סביב משבר הקורונה ולכן יש להיערך בהתאם 

ארי קלמן, כ"ב תמוז תש"פ 14/07/2020 14:15

במפגש 'זום'  בני גנץ בפיקוד העורף בעבר בני גנץ בפיקוד העורף בעבר צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון ורה"מ החליפי בני גנץ קיים הבוקר (יום ג') מפגש 'זום' עם מפקדי המלוניות והמחוזות בפיקוד העורף, בהשתתפות סמנכ"ל וראש מנה"ר במשרד הביטחון, אבי דדון ונציגי המשרד, ובהובלת מפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין.

במפגש סקרו מפקדי המלוניות את תמונת המצב וסיפרו על האתגרים והמורכבויות אבל גם על שיתוף הפעולה מצד הרשויות והכרת התודה הגדולה מצד האזרחים השוהים במלוניות.

שר הביטחון הודה להם על פעילותם החשובה ואמר: "במערכה הזו אתם החזית וזו מערכה שדורשת "יצירתיות פקע"רית". מדובר בשירות מציל חיים שגם מאפשר לנו להמשיך להפעיל את המשק. אני מביע הערכה עמוקה על הפעילות שאתם עושים ועל האופן שאתם עושים אותה".

גנץ במפגש ה'זום'\\צילום: תקשורת שר הביטחון

עוד הוסיף גנץ: "הנחת העבודה צריכה להיות פעילות עד סוף שנת 2021 – כלומר, כל שנת העבודה בשנה הבאה תהיה אף היא סביב המשבר, אני מתקשה לצערי לראות את זה מסתיים קודם ועל כן, המשימה שלכם להמשיך לתת את השירות המבצעי-לוגיסטי הזה ולייצר לעצמכם, למפקדים ולאנשים שפועלים בשטח אורך נשימה שיאפשר עבודה לטווח זמן ארוך".

מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין אמר: "האתגר הכי משמעותי מבחינתנו היום, אחרי שאנחנו כבר מתורגלים באופן יחסי בניהול המלוניות, הוא אתגר ההוצאה מהערים והשינוע. בסופו של יום, אתה עוקר אדם מביתו לתקופה ממושכת יחסית, כמעט חודש, וזה מביא לחששות והתנגדויות רבות מצד החולים או המבודדים. עם זאת, נעשים מאמצים מאד גדולים והמכונה כבר מאד משומנת כך שלשמחתנו נקלטים במלוניות בכל יום מעל 400 אנשים שלאחר הסתגלות שמחים שיצאו מהבית ומקבלים את הזמן והתנאים להחלמה טובה ומלאה".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תגובה  

    איציק

;