1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

גפני נגד התוכנית של נתניהו: "למה לתת כסף לעשירים"

לא רק משרד האוצר, כחול לבן והאופוזיציה, גם מכיוון השותפים הטבעיים נשמעת ביקורת כלפי ראש הממשלה לאחר מסיבת העיתונאים בה הציג את תכנית המענקים לאזרחי ישראל שתגיע עד שלושת אלפים שקלים למשפחה | ח"כ גפני מפרסם התנגדות לתכנית

ארי קלמן, כ"ג תמוז תש"פ 15/07/2020 22:46

ירד מהעץ? גפני ונתניהו גפני ונתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יושב ראש ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני יוצא הערב (רביעי) במתקפה כנגד תוכנית המענקים שהציג ראש הממשלה בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים ורומז כי במידה וזו תובא לכנסת הוא יפעל להכניס בה שינויים.

"אני לא מבין למה צריך לתת כסף למשפחות עשירות?", מסר הערב גפני בתגובה, כשהוא מוסיף ותוהה, "למה לא לתת באופן דיפרנציאלי? ולמה לא לתת לפי מספר הילדים?".

גפני כאמור רומז כי יפעל להכניס בה שינויים, ואומר: "אני כן מבין למה הם מנסים למנוע מלהעביר את זה בחקיקה בכנסת, כי שם יבוא לידי ביטוי עמדת הציבור".

ההתנגדות של חבר הכנסת גפני מתווספת להתנגדויות נוספות במערכת הפוליטית, גם בתוך הקואליציה ובראשם נציגי ושרי 'כחול לבן', שהביעו התנגדות לתכנית אך נקלעים לפלונטר, האם להתנגד לה.

בכחול לבן אמרו הערב: "כל חיזוק כלכלי לאזרחי ישראל מבורך, אך צריך לעגן זאת בתכנית אחראית וארוכת טווח שתבטיח שגם בשנה הבאה פרנסתם וחוסנם ישמר".

"באשר למענקים", התייחסו ליוזמה של ראש הממשלה, "כחול לבן תומכת בהזרמת כסף ישירות לאזרחים, אך יש לעשות זאת בדגש על מי שפרנסתו נפגעה- מובטלים ומשפחות שזקוקות לכך. נדון בכך בהמשך בממשלה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כי גם העשירים נפגעו אין מי שלא נפגע ה ישמור ויציל  (ל”ת)

  א

 2. ביבי רשע מרושע  


  • מבחינת נתניהו אפשר לוותר גם על כמה קשישים כל יום רק שהמשק לא יסגר (ל”ת)

   שמויגר

  • ידידי 

   עודד

 3. כי לצערנו גם לעשירים יש זכות הצבעה בקלפי....  

  שריר

 4. שחברי הכנסת יעבירו את הכסף מיד לאזרחים ולא יתערבו!  (ל”ת)

  אחרת נתחשבן איתם בבחירות

 5. למה גפני יושב בממשלה . ? הוא לא יודע שמפי ה' יאכל לחם ??  (ל”ת)

  לפחות אני יהודי לא מחופש

;