1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מ"מ המפכ"ל: "נאפשר חופש ביטוי, לא נשלים עם פגיעה באזרחים"

על רקע משבר הקורונה והמחאות האלימות, מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן פונה באופן חריג לאזרחים ומבקש לשמור על איפוק ולא להיגרר לאלימות. "כולנו עוברים ימים לא פשוטים"

אבי גדלוביץ', כ"ד תמוז תש"פ 16/07/2020 16:05

בעקבות המחאות האלימות מוטי כהן מוטי כהן צילום: דוברות המשטרה

בצל משבר הקורונה, ועל רקע מחאות אלימות שהתרחשו ברחבי הארץ בימים האחרונים, מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן פונה באופן חריג לאזרחים ומבקש לשמור על איפוק ולא להיגרר לאלימות ולפגיעה בחיי אדם.

כהן מתייחס להפגנה שהתקיימה השבוע מול מעון ראש הממשלה, שגלשה למחאה אלימה שבה נפצעו שוטרים וניזוקו בתי עסק, כמו גם להפגנות כנגד הטלת הסגרים על השכונות החרדיות בירושלים ובביתר עילית שהתקיימו מדי יום בצומת שמגר בבירה.

לדברי מ"מ המפכ"ל, "לאחרונה אנו עדים לריבוי מחאות ברחבי הארץ על הרקע המציאות המורכבת שכולנו נקלענו אליה. לצערנו חלק מהמחאות גולשות לאלימות וונדליזם ואת זה לא נאפשר. מותר למחות ולהפגין, אסור בשום אופן להיגרר לאלימות מכל סוג שהיא". כהן מוסיף, "גם בתקופה מורכבת זו נמשיך לאפשר את חופש הביטוי והמחאה לכל אדם בגבולות החוק, אולם לא נאפשר התפרעויות אלימות מכל סוג שהן, ולא נשלים עם כל ניסיון פסול ומסוכן לפגיעה באזרחים, בשוטרים וברכוש".

"אני קורא לכם, אזרחי ישראל", אומר כהן, "דווקא בתקופה הזו עלינו לנהוג באיפוק ובאחריות חברתית ואישית, ולא לפגוע איש ברעהו או בשוטרים הפועלים בכל שעות היממה לקיום הוראות החוק, לשמירה על הסדר הציבורי ועל הבריאות של כולנו".

מ"מ המפכ"ל מוסיף: "מזה תקופה ארוכה, השוטרים והשוטרות שלנו נמצאים בחזית ופועלים במסירות והקרבה למען הציבור. הם שסופגים לא אחת את הזעם והתסכול הציבורי נוכח המצב, ראויים לכל גיבוי והערכה על פועלם ומסירותם. אני מחזק את ידיהם בביצוע כל המשימות המוטלות על כתפיה של המשטרה".

"כולנו עוברים ימים לא פשוטים ונדמה שאין בית בישראל שמשבר הקורונה לא השפיע על יומו ועל שגרת חייו. בימים בהם שיעור התחלואה מצוי בעלייה מתמדת, המאמץ הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה הוא עצום. לנו כמשטרה חלק חשוב במאמץ זה, וכדי להצליח נדרש שיתוף הפעולה והמשמעת האזרחית של הציבור", מסיים כהן את דבריו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;