1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. מקומי

החרדים יכריעו האם לתת יד לחילול שבת

שעת מבחן לנציגות החרדית בעיריית ירושלים. נושא הארכת המכרז של חברת השכרת הרכבים שמחללת שבת מכספי העירייה עולה לדיון מכריע בוועדת המכרזים. חבר הוועדה האגודאי יוחנן ויצמן שיגר מייל לחבריו וקרא להם להתייצב ולהתנגד

ארי קלמןכ"ז תמוז תש"פ 19/07/2020 19:27

מאבקי השבת בספרא רכבים בכבישי ישראל רכבים בכבישי ישראל צילום: נתי שוחט, פלאש 90

כשבוע לאחר שירד מסדר היום, במאבק חרדי משותף, הצליחו להוריד מסדר היום את הדרישה להמשך מכרז של חברת השכרת רכבים מחללת שבת - המכרז חוזר להכרעה סופית. כיצד ינהגו החרדים?

כפי שדיווחנו ב'בחדרי חרדים', כי בפעילות של חברי ועדת המכרזים בראשות חבר מועצת העיר דודי בלומנשטוק, לא הוארך מכרז שמפעילה חברת השכרת רכבים מרחוק, הנותנת שירות גם במהלך השבת.

כעת, הדיון חוזר לסדר היום של ועדת המכרזים, וצפוי לעלות לדיון נוסף' בו יוכרע המשך הפעילות של החברה שמחללת שבת, כשלא ברור האם כל החרדים יתנגדו כמו בפעם הקודמת.

לקראת הדיון שיגר חבר הוועדה יוחנן וויצמן, מייל לחברי ועדת המכרזים בו כתב כי "אין כל סיבה להגדיל את חילולי השבת בתמיכת העירייה ולהקצות שטחים ( חניות) עירוניות עבור מיזם שמטרתו הגברת חילול השבת, גם בדיון האחרון תמכו חברי הוועדה ובראשם סגרה"ע אלישע פלג בביטול המכרז אך רק לקראת ההכרעה ומחשש פן יוסיף הדבר לקדושת ירושלים שינו את הצבעתם".

וויצמן מבקש מחבריו לוועדה "להתייצב בדיון ולהצביע כנגד אישור הבקשה להארכת חילולי השבת וזאת גם מחוסר סמכות חוקית. וכמובן שלא להוציא מכרז חדש ללא דיון מפורט בהנהלת העיר ובהתאם להסכמים הקואליציונים", שכזכור קובעים כי הסטטוס קוו יישמר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. החילונים עם ... שלהם מנסים לכפות עלינו את התאוות שלהם רק בגלל שאנחנו לא נחרצים בהעמדת הדת היינו להתנגד לכל חילול שבת במרכז הציבורי דבר שגם בן גורגור הקרח הבין שצריך לשמור אותו ועוד דברים צריך לשמור  (ל”ת)


;