1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

מפתיע: התחזה לחולה קורונה כדי להיכנס למעצר

סוהרים בבית המעצר 'ניצן' הופתעו לגלות כי העצור שברשותם שהיה אמור להישלח למלונית קורונה התחזה לחולה מאומת אחר שכבר נמצא במלונית • הצעיר בשנות העשרים לחייו נעצר בשנית על ידי המשטרה והפעם בחשד להתחזות

אבי גדלוביץ', כ"ט תמוז תש"פ 21/07/2020 10:02

"תקופה מאתגרת" בית המעצר 'ניצן' בית המעצר 'ניצן' צילום: דוברות שב"ס

צעיר בשנות העשרים לחייו שנעצר על ידי המשטרה בעקבות עבירות פליליות, התברר כמי שהתחזה לאדם אחר, חולה קורונה מאומת, זאת כדי להיעצר בזדון. הצעיר, הזדהה עם פרטים מלאים כאדם חולה מאומת שעליו צו מעצר בגין הפרת צו בידוד ועבירות סמים. העצור נקלט לתא בידוד בבית מעצר 'ניצן' ושהה בו לבדו עד להבאתו לדיון בפני שופט.

אלא, שכאשר התקבל צו המורה לשחררו למלונית להמשך שהייתו בבידוד, בדקו סוהרי בית המעצר עם אנשי המלונית שהם אכן ערוכים לקלוט אותו לרשותם. להפתעת הסוהרים, ממלונית הבידוד נמסר כי על פי הפרטים המזהים כי האזרח המדובר שוהה אצלם מזה מספר ימים.

העצור שהתגלה כמתחזה "שגנב" את פרטיו של אזרח אחר, חולה מאומת, נעצר בשנית על ידי המשטרה והפעם בחשד להתחזות. משזהותו האמיתית התבררה ע"י המשטרה, הוא הובא שוב בפני שופט שהחליט לשחררו בתנאים שיאפשרו את המשך חקירתו המשטרתית.

תקופה מאתגרת זו מביאה את הסוהרים והסוהרות להתמודד עם מציאות מורכבת בהיבטים המקצועיים והאישיים כאחד, מציינים בשירות בתי הסוהר ומוסיפים, מקצוע הסוהרות מחייב חיישנות ועירנות שמקבלים משנה תוקף בהתמודדות עם מצבים שונים ומפתיעים להם נדרשים אנשי הסגל לצד השמירה על בריאותם ושלומם של הכלואים, הלחימה העיקשת בפשיעה ובטרור והעירנות התמידית לכל שינוי מצב.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;