ט"ז אייר התשפ"ד
24.05.2024
תכננו פיגועים קשים

הותר לפרסום: סוכלה חוליית מחבלים שפעלה בחסות איראן וחיזבאללה

בחסדי שמים שירות הביטחון הכללי חשף פעילות של חוליית מחבלים שתכננו לבצע פיגועים קשים נגד אזרחים ישראליים • החשיפה החלה בעקבות חקירתו של צעיר פלסטיני שנעצר בחודש אפריל והודה כי רכש נשקים ועמד בראשותן של שתי חוליות שתכננו חטיפת חייל לצורך מיקוח ופיגוע בישוב חריש

הותר לפרסום: סוכלה חוליית מחבלים שפעלה בחסות איראן וחיזבאללה
המחבל אסעד אלעאמלי צילום: תקשורת שב"כ

חוליית מחבלים, שפעלה במסווה של ארגון אזרחי הפועל לרווחת הציבור הפלסטיני, סוכלה על ידי שירות הביטחון הכללי, כך הותר היום (שלישי) לפרסום. מחקירת המחבלים עולה, כי תכננו לבצע פיגועים קשים נגד אזרחים ישראלים, ביניהם פיגוע בישוב חריש וחטיפת חייל לטובת מיקוח לשחרור אסירים מהכלא הישראלי. החולייה פעלה בחסות ארגון המכונה "אלשבאב אלקומי אל ערבי". הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל, נחשפה וסוכלה בחודשים האחרונים פעילות של ארגון טרור 

חשיפת הפעילות של חוליית המחבלים, החלה בחקירתו בשב"כ של יזן אבו צלאח, בן 23, פעיל החזית העממית, תושב עראבה, שנעצר לחקירה במהלך חודש אפריל, במסגרתה התקבל מידע על מעורבותו בתכנון פיגועים באזור יהודה ושומרון. במסגרת היערכותו לביצוע הפיגועים, רכש  יזן נשקים ואף גייס פעילים אשר עמדו בראש שתי חוליות שונות- האחת בשומרון והשנייה ברמאללה.

יזן אבו צלאח, קרדיט: תקשורת שב״כ

מחמד אבו צלאח, קרדיט: תקשורת שב״כ

בחקירתו בשב"כ, מסר כי יזן כי תכנן שהחוליות יבצעו פיגועים קשים שונים, ביניהם פיגוע בישוב חריש וחטיפת חייל לטובת מיקוח לשחרור אסירים מהכלא הישראלי. עוד עלה מחקירתו בשב"כ, כי שאב השראה לתכנון וביצוע הפיגועים מהפיגוע של חוליית החזית העממית בעין בובין, בו נרצחה רנה שנרב ז"ל.

בחקירתו של יזן נחשפו קשריו לארגון "אלשבאב אלקומי אלערבי", תחתיו פועלת הזרוע הצבאית של הארגון בשם "אלחרס אלקומי אלערבי" אשר פועלת בסוריה. פעילות הזרוע הצבאית מתמקדת בפעילות צבאית בסוריה כנגד דאע"ש, ג'בהת אלנצרה ומתנגדי הצבא הסורי.

החקירה בשב"כ העלתה מידע ביחס למעורבותן העמוקה של איראן וחיזבאללה בקידום פעילות טרור כנגד ישראל. כמו כן, כן, במסגרת חקירתו של יזן עלה כי הוא היה צפוי לצאת לאימונים צבאיים בלבנון הכוללים ירי, יצור אמל"ח, הפעלת רחפנים ועוד.

לאור ממצאי חקירתו, נעצר לחקירה מחמד אבו צלאח, בן 29 , בן דודו של יזן, תושב ביר זית. במהלך חקירתו של מחמד עלה כי הארגון מקיים אימונים משותפים עם גורמים באיראן, וכן עם חיזבאללה וצבא סוריה, ואלו מהווים גם גורמי מימון עבור פעילות הארגון.

בראש הארגון עומד אסעד אלעאמלי (המכונה "ד'ו אלפקאר") אשר פועל מלבנון, ומהווה איש הקשר של הארגון למול איראן וחזבאללה. למעשה, מדובר בגורם הפועל באופן מלא מטעם של גורמים איראנים בסוריה. בעקבות חקירותיהם של יזן ומחמד נעצרו 8 פעילים נוספים אשר היו מעורבים בתכנון פיגועים כנגד מטרות ישראליות.

חקירת הפרשייה הדגישה שוב את הקשרים ההדוקים המתקיימים בין איראן וחיזבאללה לבין ארגון הטרור החזית העממית, לטובת קידום פעילות טרור מול ישראל.

בשב"כ מציינים, כי "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול לסיכול מבעוד מועד כל פעילות טרור נגד אזרחי ישראל".

חטיפת חייל חוליית מחבלים איראן חיזבאלה שב"כ

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד