1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

המחאות בסמוך למעון ראה"מ: חמישה נעצרו

מאות מוחים מימין ומשמאל בעד ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בסמיכות למעון ראה"מ בבלפור וכן בכיכר פריז בירושלים. עד כה לא נרשמו עימותים חריגים עם המשטרה ונעצרו חמישה

אבי גדלוביץ', ב' אב תש"פ 23/07/2020 23:33

בעד ונגד ביבי מחאת השמאל מחאת השמאל צילום: ישי ירושלמי, VIP

כוחות משטרה גדולים מאבטחים גם הערב (חמישי) את הפגנת השמאל הנערכת באזור מעון ראש הממשלה ובכיכר פריז בבירה. עד כה, לא נרשמה אלימות חריגה בין המפגינים לשוטרים.

המחאות נמשכות גם כעת, וכוחות המשטרה שפועלים במקום עצרו לחקירה חמישה מפגינים שהפרו את הסדר הציבורי ובחשד שמכרו משקאות אלכוהוליים בניגוד לחוק.

פרט למפגיני השמאל, הגיעו למקום עשרות פעילי ימין לתמוך בראש הממשלה. המפגינים קוראים קריאות בעד נתניהו ונגד מפגיני השמאל. מוקדם יותר התפתחה קטטה בין הצדדים אך כוחות המשטרה הפועלים במקום הפרידו בין הניצים.

מוקדם יותר הגיע מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן למקום בכדי לעמוד מקרוב אחר פעילות כוחות המשטרה. לאחר ששוחח עם המפקדים והשוטרים במקום אמר מ"מ המפכ"ל: "תפקידנו לאפשר את חופש המחאה לכל אזרח באשר הוא בהתאם להוראות החוק. מחובתנו לפעול למימוש זכויותיו האזרחיות של כל אזרח מכל קצוות קשת של החברה בישראל וכך אנו עושים מזה תקופה ממשוכת, כמעט מדי יום".

"מנגד", הוסיף מ"מ המפכ"ל, "שלום הציבור ובטחונו עומדים מעל לכל, לכן לא נאפשר אלימות, ונדליזם או פגיעה בשוטרים ואזרחים. אני קורא למפגינים לשמור על המחאה נקייה מאלימות והפרות סדר, להישמע להוראות השוטרים ולא לתת למחאה להידרדר למפגן אלימות והפרת חוק".

במשטרה קוראים למפגינים לנהוג בהתאם להוראות משרד הבריאות ולעטות מסיכות כנדרש. בנוסף, נמסר מהמשטרה כי היא ממשיכה לאפשר את חופש המחאה לכלל המפגינים, אך יחד עם זאת לא תאפשר כל הפרה של הסדר הציבורי.

מעצר בהפגנה סמוך למעון ראה"מ מעצר בהפגנה סמוך למעון ראה"מ צילום: שמעון

מעצר בהפגנה סמוך למעון ראה"מ מעצר בהפגנה סמוך למעון ראה"מ צילום: שמעון

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;