1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

שני תושבי מודיעין עילית נקלעו למצוק בצפון, וחולצו בשלום

זוג חרדי, תושבי מודיעין עילית, נקלעו למצוק כשעשו את דרכם מיער שווייץ לקברו של רבי מאיר בעל הנס בטבריה • מחלצים מיחידת החילוץ גולן הצליחו לאתר את הזוג וחילצו אותם באמצעות מערכת חבלים מיוחדת • צפו בחילוץ

אבי גדלוביץ', ט"ו אב תש"פ 05/08/2020 07:06

צפו בחילוץ הדרמטי חילוץ הזוג החרדי חילוץ הזוג החרדי צילום: דוברות המשטרה

מתנדבי משטרת ישראל מיחידת החילוץ גולן פעלו אמש (שלישי) לחלץ זוג חרדים, תושבי מודיעין עילית בשנות העשרים לחייהם, שנקלעו במהלך טיול על מצוק באזור יער שווייץ סמוך לטבריה.

השניים, היו בדרכם מיער שווייץ לקבר רבי מאיר בעל הנס, סטו מן המסלול, ומסיבה שאינה ברורה נקלעו למצוק.
רק לאחר שעות ארוכות הצליח אחד המחלצים  לגלוש לעברם בעזרת מערכת חבלים, והעלה אותם לשפת המצוק כשהם בריאים ושלמים.

כזכור, מוקדם יותר אתמול, ארבעה בחורי ישיבה שטיילו בנחל עמוד, נקלעו למצוקה לאחר שנותרו ללא מים וכתוצאה מכך התייבשו. אל המקום הוזעקו מתנדבי משטרת ישראל מיחידת חילוץ 'גליל כרמל' שיצאו במהירות לנקודה בה שהו הבחורים במטרה לאתרם לפני שידרדר מצבם.

לאחר תשאול וחקירה של צוות איתור הנעדרים של ביחידת החילוץ 'גליל כרמל', התברר בשיחת הטלפון עמם מה המיקום בו הם נמצאים וצוות של מחלצים יחד עם פקח רשות הטבע והגנים יצאו לדרכם לחלץ את הבחורים.

לאחר הליכה ארוכה הצליחו להגיע המחלצים אל בחורי הישיבה, ומצאו אותם בדרגות שונות של תשישות והתייבשות חובשים מיחידת החילוץ גליל כרמל העניקו להם טיפול ראשוני והובילו אותם מחוץ לנחל. הם פונו באמבולנס להמשך בדיקות בבית החולים רבקה זיו בצפת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חילול השם בשל התנהלות לא אחראית...  


  2. בושה.. כל פעם חרדים  (ל”ת)


;