1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

אש נפתחה לעבר כוח צה"ל בגבול הרצועה; צירים נסגרו

אירוע חריג: לאחר שמחבלים פתחו באש לעבר לוחמי צה"ל שהוזנקו לטפל באירוע ירי אחר, במהלכו נורו יריות אל עבר פועלים העובדים בסמיכות לגדר - כל הצירים המובילים לגבול הרצועה נסגרו • אין נפגעים באירוע, וברצועה מדווחים על תקיפות צה"ל על עמדות של ארגון הטרור חמאס

אבי גדלוביץ', י"ט אב תש"פ 09/08/2020 12:32

התחממות בדרום כוח צה"ל בסמוך לגבול כוח צה"ל בסמוך לגבול צילום: Hadas Parush/Flash90

עובדים שהיו בפעילות סמוך לגבול רצועת עזה, דיווחו הבוקר (ראשון) על יריות שנורו לכיוונם ככל הנראה על ידי מחבלים מעבר לגבול. זמן קצר לאחר מכן, אש נפתחה גם לעבר כוח צה"ל שהוזנק לנקודה בה על פי הדיווח נורו היריות. לא היו נפגעים באירוע. כלי התקשורת ברצועה דיווחו כי צה"ל תקף עמדות של ארגון הטרור חמאס, ככל הנראה בתגובה לירי על הכוח.

מצה"ל נמסר כי העבודות על הגדר הופסקו ובוצע ירי מרגמות בניסיון למסך את המרחב ולמנוע ירי נוסף. מהמעוצה האזורית אשכול נמסר, כי  עקבות אירוע בטחוני שארע על גדר המערכת באזור צפון המועצה, נסגרו  על ידי הצבא כל הצירים המובילים לגדר המערכת, לאורך כל הגבול. "החל מעכשיו ועד עדכון חדש - לא תהיה כניסה למרחב הגדר בכל גזרת המועצה, כולל עבודות חקלאיות בסמוך לגדר", נמסר מהמועצה.

האירוע החריג מגיע ברקע ההתחממות המתמשכת בגבול הדרומי, גם במהלך השבת המשיכו מחבלים ברצועת עזה לשגר בלוני תבערה לכיוון יישובי עוטף עזה וערי הדרום, זאת לאחר תקופה ארוכה של שקט בה לא נרשמו אירועים חריגים בגבול הדרומי. אחד הבלונים שאליו חובר מטען התפוצץ במהלך ליל שבת באחת השכונות בעיר נתיבות וגרם לבהלה רבה. בדיקת חבלן משטרתי העלה כי אכן מדובר בפריט נפץ אשר עפ"י החשד הגיע באמצעות בלון והתפוצץ.

גם במועצה האזורית אשכול, התגלה במהלך השבת מטען המחובר לבלון תבערה. שוטרים וחבלן משטרה הוזעקו למקום ונטרלו את המטען. במשטרה שבים ופונים לציבור, כי בכל מקרה מעורר חשד יש לפנות למוקד 100 ולהשאיר הטיפול בידי כוחות המשטרה המיומנים בכך.

כזכור, בלון תבערה שככל הנראה שוגר על ידי מחבלים ברצועת עזה, נמצא על ידי אזרחים ביום חמישי האחרון באזור התעשייה בערד. כוחות משטרה גדולים הוזעקו למקום. בבדיקת החבלן המשטרתי התברר כי מדובר במטען חבלה בעל מנגנון השהייה. השוטרים הרחיקו את האזרחים ונטרלו את המטען.

בתגובה, תקפו כלי טיס של צה"ל תשתית תת קרקעית של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי התקיפה בוצעה בתגובה להפרחת בלוני הנפץ משטח רצועת עזה לשטח ישראל במהלך היום.

בימים האחרונים דיווחו כלי התקשורת בעזה, על הפרחות בלונים רבים לשטח ישראל. בתוך כך, תושבים בכמה יישובים בעוטף עזה דיווחו גם השבת על מספר שריפות שפרצו סמוך לגדר הגבול. בכיבוי האש ובמשטרה אישרו שחלק מהשריפות פרצו בעקבות בלוני תבערה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;