1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

המתיחות בדרום; הלילה השני ברציפות: צה"ל תקף יעדי טרור

לאחר שביממה החולפת נמשכו הפרחות בלוני התבערה וגרמו לעשרות הצתות ודליקות, צה"ל תקף שוב בעזה עם מטוסי קרב, בשילוב טנקים, מספר יעדי טרור ברצועת עזה • במהלך התקיפה נפגעו מתחם צבאי של הכוח הימי, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של ארגון הטרור חמאס

אבי גדלוביץ', כ"ג אב תש"פ 13/08/2020 07:15

טרור הבלונים נמשך חיילים מכבים דליקה שנגרמה מהבלונים, אמש חיילים מכבים דליקה שנגרמה מהבלונים, אמש צילום: פלאש 90

לילה מתוח נוסף ברצועה: בעקבות המשך הפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה לשטח ישראל, תקפו הלילה מטוסי מסוקי קרב של חיל האוויר, יחד עם טנקים של צה״ל מספר יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

במהלך התקיפה, נפגעו מתחם צבאי של הכוח הימי של חמאס, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של ארגון הטרור חמאס. התקיפה, מסר דובר צה"ל, בוצעה בתגובה להפרחות בלוני הנפץ ובלוני התבערה משטח רצועת עזה לשטח ישראל במהלך השבוע האחרון.

צילום: רשתות ערביות
"צה״ל רואה בחומרה רבה כל פעילות טרור לעבר שטח ישראל וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל", מסר הלילה דובר צה"ל והוסיף: "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל".

אמש (רביעי) הוחלט במערכת הביטחון לצמצם את מרחב הדיג של הרצועה. ההחלטה התקבלה בתום התייעצויות ביטחוניות, בה אישר שר הביטחון בני גנץ את המלצת הרמטכ"ל, מתאם פעולות הממשלה בשטחים וגורמי הביטחון לצמצם את מרחב הדיג מ-15 לשמונה מיילים ימיים, באופן מיידי ועד להודעה חדשה. ממתאם פעולות הממשלה בשטחים נמסר כי צמצום מרחב הדיג, הוא בעקבות המשך הפרחת בלוני התבערה מהרצועה לשטח מדינת ישראל וערעור היציבות הביטחונית.

"ההחלטה התקבלה לאור פעולות טרור חוזרות ונשנות מצד רצועת עזה נגד אזרחי ישראל בימים האחרונים, אשר מהווים הפרה של הריבונות הישראלית", נמסר.

במתאם פעולות הממשלה בשטחים הוסיפו כי "חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועת עזה וממנה כלפי ישראל, והוא יישא בהשלכות לאלימות המופעלת כנגד אזרחי ישראל".

גם אתמול נמשכו הפרחות הבלונים, שגרמו לשריפת רבות בעוטף עזה. למעלה מ-20 דליקות פרצו במהלך היום סמוך ליישובים וגרמו לנזקים גדולים לשטחים חקלאיים. מוקדם יותר קיים שר הביטחון בני גנץ שיחת עדכון ביטחונית עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, בה דנו על ההתפתחויות האחרונות בדרום ונושאים נוספים. בנוסף קיבל השר סקירה ביטחונית מורחבת ממזכירו הצבאי.

אתמול, בלילה שבין שלישי לרביעי, לאחר למעלה מ-60 שריפות שפרצו בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מהרצועה, תקפו מטוסי קרב וטנקים של צה"ל מספר יעדי טרור של ארגון החמאס ברצועת עזה. בתקיפה נפגעו מתחם צבאי, תשתיות תת קרקעיות ועמדות תצפית של הארגון.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;