1. עמוד הבית
  2. נשים
  3. ליבה של אמא

טיפים מיוחדים: כך הגננת תאהב את הילד שלכם

אמהות רבות מעוניינות שהגננת תאהב את הילד שלהם. אך הן אינן עושות בשביל זה, מאומה, הטיפים הללו יעזרו לכל אמא להרגיש שבנה או ביתה אהובים ורצויים אצל הגננת, כל הסודות מאחורי הקלעים

חני לוין, ד' אלול תש"פ 24/08/2020 11:58

מאחורי הקלעים גן ילדים גן ילדים צילום: unsplash

"הגננת לא אוהבת את הילדה שלי"

"תהילה, רוצה לעזור לי לסדר את הגן?" קראה שרה הגננת! "כן" אמרה תהילה ומיד רצה לעזור בשמחה. "תהילה, היום את תשבי לידי בתפילה". מי תבוא לעזור לי להביא דברים מהמחסן?! מהרהרת שרה הגננת בליבה... תהילה, כמובן.

ומיד תהילה רצה בשמחה לעזור לשרה הגננת הרי זו לא משימה זו מתנה.

מדוע כל הזמן תהילה? הרהרה שרה הגננת בליבה, יש הרבה ילדים מקסימים בגן, נכון שאני אוהבת את כולם ומידי פעם משתדלת לבחור ילדים נוספים אך משהו בתהילה כהן גורם לי לבחור אותה באופן אוטומט....

כל אמא ברחשי ליבה מקווה ומייחלת שבנה או ביתה יהיו מהילדים האהובים בגן. מהילדים שהגננת תאהב אותם במיוחד, לא תשכח להתייחס אליהם, תבין אותם, תחבק אותם ותנשק אותם, כל אמא רוצה ללכת לעבודה בהרגשה של "הילד שלי הוא המיוחד באמת לגננת בגן ולא כמו כל אחד".

אני רוצה לגלות לכם סוד! והוא סוד מאחורי הקלעים מעולמם של גננות.

אני בטוחה שאם החלטתם להכניס את הילד/ה שלכם לגן מסוים זה בוודאי לאחר ששמעתם על הגננת, שביררתם עליה או שהיה לכם ניסיון קודם אתה, כנ"ל עם מחנכים בבתי הספר.

ואם החלטתם להכניס את הילד/ה שלכם לגן מסוים יש לכם בוודאי סיבה טובה לכך.

אך מעבר לכך תדעו: עבודה של גננות היא עבודה של שליחות ומסירות נפש. כן! כן! פשוט מסירות נפש. להיות גם גננת משמע, להיות גם גננת, גם אמא, גם רופאה, גם שוטרת, גם שופטת, גם מנהלת (צוות) גם מחנכת, גם מגדלת, גם מטפלת רגשית לפעמים גם עובדת ניקיון ומה לא?!

חשבתן על זה פעם??

ולא רק זה בנוסף לילד/ה שלכם יש עוד לפחות 30 ילדים קטנים צווחנים, בכיינים בגן ואת כולם היא שומעת ולכולם היא מתייחסת ואת כולם היא זוכרת. אז קודם כל מגיע כפיים וצל"ש לאנשי החינוך שמחנכים את הילדים שלכם.

ואל תשכחו שמעל הכל אותם אנשי חינוך הם גם בני אדם. גם להם יש רגשות טובים ופחות. גם להם יש דברים שהם אוהבים או דוחים, גם הם אוהבים ניקיון, אכפתיות, הערכה, כבוד.

רוצות לדעת איך לגרום לאנשי החינוך שבמקרה הם הצוות החינוכי של הילדים שלכם לאהוב את הילדים שלכם בטבעיות?

אז הנה כמה הצעות שאם תיישמו אותם אתם תראו הבדל משמעותי (ואל תשכחו שאני מגלה לכן סוד מאחורי הקלעים...)

1. הקפידו לשלוח את ילדיכם לגן כשהם לבושים בבגדים נקיים, מסודרים, תואמים למידה שלהם, מריחים במידת האפשר. כמו"כ שהבנות תהיינה מסורקות, ומסודרות.

2. הקפידו על ניקיון הגוף של ילדיכם, הקפידו על מקלחות, גזיזת ציפורניים וניקיון הראש מכל מיני מרעין בישין. (לאף גננת לא נעים לשבת עם ילד בשיחה או במשחק ולראות יצורים מהלכים על הראש או המצח).

3. תתגמלו אפילו במשהו קטן מידי פעם אולי בר"ח, בחגים, סתם כך ביום בהיר.. עם פתק מחמם את הלב לגננות היקרות, תודה רבה!

4. תהיו בקשר טלפוני עם הצוות החינוכי, לפחות פעם בשבוע שבועיים, אל תחכו לאספת הורים. תתעניינו, תשאלו אל תתביישו! אלו הילדים שלכם וזה חשוב לכם. הצוות החינוכי מעריך מאד את ההורים שאכפת להם מהילד שלהם, כך הם מתייחסים יותר ברצינות לילד שלכם - כי יש מי שאכפת לו...

5. תהיו נדיבים ותתייחסו לבקשות הצוות, אם הילד התבקש להביא איזשהו מוצג בקשר לנושא הנלמד, תגדילו ראש ותחשבו על זה גם בעצמיכם לבד.

6. תהיו נחמדים, תביעו אהבה, הערכה והכרת הטוב לצוות החינוכי של ילדיכם, תחשבו כמה נעים אחר 6 -8 שעות עבודה עם 30 ילדים לשמוע מילה טובה.

מאת: יוכי דנחי – תומכת רגשית רב תחומית ומנחת הורים- מומחית למשמעת וסמכות, שיטת אימהות מודעת. 

בהצלחה רבה!

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;