1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

חלף סמוך להפגנה והותקף ע"י שוטר: המשטרה תפצה חרדי ב-115,000 ש"ח

שלוש שנים אחרי שהותקף שאלימות על שוטר בעת שחלף סמוך להפגנה שהתקיימה בבית שמש, אדם חרדי שידו נשברה כתוצאה מאלימות שוטר יפוצה על ידי המשטרה ב-מאה וחמישה עשר אלף ש"ח

אבי גדלוביץ', י' אלול תש"פ 30/08/2020 12:21

נדחף וידו נשברה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: פלאש 90

אדם חרדי שנדחף על ידי שוטר כשעבר סמוך להפגנה וכתוצאה מכך ידו נשברה, תבע את המשטרה ויקבל פיצוי על סך מאה וחמישה עשר אלף ש"ח. בתביעה שהוגשה על ידי החרדי באמצעות עורכי הדין איתמר בן גביר ויוספי מזר, נטען כי החרדי נדחף על ידי שוטר, וכתוצאה מכך ידו נשברה ונגרם לו נזק לצמיתות.

על פי כתב התביעה, בחודש מארס 2017 התקיימה הפגנת חרדים בבית שמש. האזרח, תושב העיר, ביקש בסך הכל להגיע לביתו ועבר סמוך להפגנה. אלא, שאחד השוטרים שסבר כי הוא חלק מהמפגינים, החליט לדחוף אותו וגרם לשלושה שברים בידו. החרדי שנפצע קשות בידו, תבע את המשטרה באמצעות עורכי הדין איתמר בן גביר ויוספי מזר שהגישו גם חוות דעת רפואית על הנזק שנגרם לו לצמיתות, אובדן ימי עבודה והנזק העתידי.

במסגרת הסדר פשרה, הגיעו עורכי הדין והפרקליטות להסכמה לפיה תשלם המשטרה פיצוי על סך של מאה וחמישה עשר אלף שקלים. השופטת מוריה צ'רקה מבית משפט השלום בירושלים נתנה להסכם תוקף של פסק דין.

בן גביר\\צילום: פלאש 90

"מדובר בפסק דין חשוב ובסכום מכובד שאני מקווה שיעביר את המסר ויסמל מגמה של פיצויים מכובדים למפגינים שנפגעים מאלימות של שוטרים, ודאי אלימות כה חמורה שמובילה לנכות", אומר עורך הדין איתמר בן גביר ומוסיף: "אדם שהולך להפגין לא צריך לחזור הביתה עם נזק לצמיתות ואני מקווה שבמשטרה יפנימו את פסק הדין הזה ואת חומרת מעשי השוטרים שחלק מהם מתעלמים מהחוק ונוהגים בברוטליות מקוממת ומיותרת".

עורך דין יוספי מזר מוסיף: "המקרה הנוכחי ממחיש עד כמה התופעה של ברוטליות משטרתית היא דבר פסול שיש לגנות בפה מלא. לצערנו, המשטרה אינה מבינה שהשינוי צריך לבוא קודם כל ממנה, והיא אינה מבינה שעליה קודם כל לטפל בקשר השתיקה של השוטרים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא השוטר שילם אלא המשטרה, כלומר מכספי משלם המיסים, כלומר אנחנו שילמו את זה...  (ל”ת)


    • קוראים לזה אחווה - נהוג אצלכם ? (ל”ת)


    • ידוע לי שהשוטר הזה קיבל קידום רציני בשנה האחרונה (ל”ת)


;