1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

מפגש חוצה יבשות בלשכתו של הראש"ל הגר"י יוסף

רבה הראשי של קונגו ורב מרכז אפריקה ששהה בארץ למספר ימים הגיע לביקור התייעצות לקראת פעילות חגי תשרי בבתי חב"ד בלשכתו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף

קובי ברקת, י"ג אלול תש"פ 02/09/2020 14:50

מקונגו לישראל הראש"ל ורבה של קונגו הראש"ל ורבה של קונגו צילום: באדיבות המצלם

מפגש חוצה יבשות התקיים בימים האחרונים בלשכתו של הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף. רבה הראשי של קונגו ורב מרכז אפריקה הרב שלמה בן טולילא ששהה בארץ למספר ימים הגיע לביקור התייעצות חשאי לקראת פעילות חגי תשרי בבתי חב"ד ובקהילות היהודיות של מדינות מרכז אפריקה.

תחת חסותו של הרב בן טולילא – שמשמש כשליח חב"ד הראשי למדינות מרכז אפריקה - פועלים כיום למעלה מ-10 בתי חב"ד קבועים במדינות שונות במרכז אפריקה ומתבצעת פעילות יהודית תקופתית בעוד מדינות רבות במרחב שבין אתיופיה במזרח אפריקה לחוף השנהב שבמערבה. הפגישה המיוחדת עסקה בסוגיות הלכתיות לקראת חגי תשרי ושאלות שנוצרו בעקבות המצב המיוחד וההגבלות השונות שמטילות המדינות האפריקניות כחלק מהמאבק בקורונה ועלולות להשפיע על פעילות בתי הכנסת ובתי חב"ד במדינות אלה.

לצד ההתדיינות ההלכתית, פרש הרב בן טולילא בפני הראשון לציון את התפתחות הפעילות מאז הגיע כשליח חב"ד הראשון לפני 30 שנה ואת היקף הפעילות היהודית המתבצעת כיום במשך כל ימות השנה כולל בתקופת הקורונה לאלפי היהודים. בנוסף שוחחו הרבנים הראשיים על תחומי הפעילות של רבנות מרכז אפריקה והרב בן טולילא אף שיתף את הראשון לציון באתגרים הביטחוניים וההגנתיים שמלווים את הפעילות בחלק מהמדינות.

בסיום הפגישה העניק רבה של קונגו לכבוד הראשון לציון ספר חידושי תורה שכתבו תלמידי ישיבת חב"ד בקינשסה בירת קונגו. הגאון רבי יצחק יוסף בירך את הרב האורח את יהודי מרכז אפריקה בברכת שנה טובה ומתוקה ואיחל לרב בן טולילא "שיזכה להגדיל תורה ולהאדירה ושימשיך עוד שנים רבות להאיר את אור היהדות ביבשת בהצלחה מרובה ויוסיף להרבות קדושה בישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;