1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

משרד הבריאות הורה להעביר חולים מהצפון למרכז

לאחר שמחלקות הקורונה בבתי החולים בצפון הארץ ובירושלים עולות על גדותיהן, הורה משרד הבריאות לבתי החולים להתחיל לבצע פינויים לבתי חולים במרכז • הפינוי והעברה יבוצעו באמצעות נוהל מסודר, ויבוצעו על-ידי אמבולנסים של חברות פרטיות ו'איחוד הצלה'

יוסף קליין, כ"ז אלול תש"פ 16/09/2020 15:30

"המחלקות עולות על גדותיהן" פינוי חולה קורונה לאישפוז פינוי חולה קורונה לאישפוז צילום: פלאש 90

אין מקום במחלקות: לאחר שמחלקות הקורונה בבתי החולים בצפון הארץ ובירושלים עולות על גדותיהן ולא נותר בהן מקום לחולים נוספים, הורה כעת משרד הבריאות לבתי החולים להתחיל ולפנות חולים ולהעבירם לבתי חולים שעדיין נותרה בהם יכולת של קיבולת חולים. הפינוי והעברה יבוצעו באמצעות נוהל מסודר, בידי אמבולנסים של חברות פרטיות ו'איחוד הצלה'.

בהודעה שנשלחה זה עתה (רביעי) לבתי החולים, מבהיר משרד הבריאות כי יש להתחיל במצע "ערבות הדדית" (כך במקור), משמעותו ויסות עומסים בין בתי החולים על מנת לאפשר טיפול מיטבי בחולי קוביד 19. הרקע לביצוע הנוהל, כך מוסבר, הוא בשל "עומס מאושפזי קוביד 19 בבתי החולים בצפון ובאיזור ירושלים".

בהודעת המשרד מובהר כי "מוצו עד תום האפשרויות לפתוח מיטות נוספות באיזור צפון הארץ", ובשל כך נוצר הצורך לפנות את החולים לבתי החולים במרכז.

לפי הנוהל, יועברו בשעות הקרובות 25 חולים מבית החולים רמב"ם לשיבא, 25 מביה"ח נהריה לסוראסקי, 15 חולים מביה"ח בני ציון בחיפה לסוראסקי, מבתי החולים העמק וכרמל יועברו 20 חולים מכל בי"ח לבית החולים רבין, 10 חולים יועברו מהדסה לסורוקה בדרום, 15 חולים משערי צדק וכן 10 חולים מברזילי יועברו אף הם לסורוקה. הפינויים יבוצעו בידי אמבולנסים של 'יוסי אמבולנס' וכן בידי מתנדבי 'איחוד הצלה'.

במשרד הבריאות מבהירים כי צפויים עומסים נוספים בצפון ובירושלים ולכן יתכן ובימים הבאים יבוצעו העברות נוספות.

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. במקום להרוס את החיים ולרושש את האזרחים, פשוט להגדיל את המחלקות ואנשי הרפואה, גם עולה הרבה פחות, גם מצילים נפשות מדיכאון והתאבדויות. אבל ביבי החזיר יש לו חשיבה אחרת  (ל”ת)

    גטו קורונה תשפ

;