י"ג סיון התשפ"ד
19.06.2024
ברוך דיין האמת

מת מצווה: התימני ממאה שערים הלך לעולמו

הלך לעולמו ר' יוסף לוי ז"ל, מהדמויות המוכרות בשכונת מאה שערים בירושלים, שהיה אהוב על כל החסידים בבית המדרש של תולדות אברהם יצחק

מת מצווה: התימני ממאה שערים הלך לעולמו
ר' יוסף לוי ז"ל בפינתו בבית הכנסת תולדות אברהם יצחק צילום: ארכיון

הכרזה על מת מצווה היום (רביעי) בירושלים: הלך לעולמו ר' יוסף לוי ז"ל, מבני עדת תימן, שהיה מסתופף תדיר בחצר חסידות תולדות אברהם יצחק בשכונת מאה שערים בירושלים ונפטר בגיל 62.

ר' יוסף לוי ז"ל, נהג זה למעלה מעשור ללון על הספסל בבית המדרש של חסידי תולדות אברהם יצחק במאה שערים, אליהם התחבר עד מאוד והיה אהוב על כל מי שפגש בו. 

היה לו את המפתח של בית המדרש והיה נקרא 'השומר' של בית המדרש. לחסידים סיפר כי הוא נמצא בגלות בשביל לתקן ולישון רק על ספסל. 

הוא נולד בקרית אתא לאביו דוד לוי ז"ל ובאחרונה חלה בסוכרת ועבר להתגורר ב'נווה שמחה' לאחר שכרתו את רגלו, הלך ונחלש והיום נפטר לבית עולמו לאחר שהתמוטט בחדרו.

החסידים מספרים ל'בחדרי חרדים': "יוסף לוי היה יהודי שמח ועליז על אף הסבל והייסורים, היה אדם חכם מאוד ופיקח שהיה אהוב על כולם". 

מסע הלוויה היום בשעה 17:30 מבית המדרש תולדות אברהם יצחק ברחוב עונג שבת בשכונת מאה שערים ירושלים להר המנוחות בירושלים שם ייטמן. מכריו נקראים לחלוק לו כבוד אחרון.  

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

מאה שערים תולדות אברהם יצחק

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד