1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. עיתונות ותקשורת

עמית סגל: "להפסיק לחודש את המניינים וההפגנות"

העיתונאי הבכיר עמית סגל פונה במכתב פתוח לראש הממשלה וכותב כי "מעולם לא עמדו הרמטכ"ל וראש הממשלה ואמרו בפה מלא: סתם ימותו חיילים ואזרחים. זה מה שקורה עכשיו". הוא מציע במקום סגר: "להפסיק לחודש את המניינים ואת ההפגנות". לדבריו: "הכל עדיף מהטירוף הנוכחי"

אהרן מילר, כ"ז אלול תש"פ 16/09/2020 22:58

במקום הסגר הלא מסוגר בנימין נתניהו / עמית סגל בנימין נתניהו / עמית סגל צילום: אוליבר פיטוסי/משה שי, פלאש 90

"אך אתמול התגאה ראש הממשלה בוושינגטון שנגמר עידן הוויתורים תמורת לא-כלום. אין צודק ממנו". פותח העיתונאי עמית סגל מכתב פתוח לראש הממשלה בנימין נתניהו, שמפתרסם באתר חדשות n12.

סגל ממשיך וכותב "והנה, נוחת הערב ראש הממשלה בישראל כדי לבצע נסיגה כוללת ללא כל תמורה: נסיגה מהמסחר, מהעסקים, מהחינוך; ויתור על שישה מיליארד שקל - וכל זאת תמורת כלום ושום דבר". הוא מוסיף ועובר למתקפה נגד הסגר הכללי המתוכנן "ישראל כבר ביצעה בעבר מהלכים מטופשים, בכלכלה, במדיניות ובביטחון. אבל בכל אחד מהם היה לפחות היגיון לכאורי; הייתה תקווה לשינוי. מעולם לא היה כדבר הזה: ישראל צועדת לסגר שני כאשר ראשי המדינה מודים שהוא לא ישנה דבר. גם במלחמת לבנון השניה היו תמרונים חסרי תוחלת כפי שיש עכשיו במלחמה בקורונה. אבל מעולם לא עמדו הרמטכ"ל וראש הממשלה ואמרו בפה מלא: סתם ימותו חיילים ואזרחים. זה מה שקורה עכשיו". טוען סגל בלהט.

עוד הוא מוסיף "בכל סקר בולט הנתון הבא: הישראלים מוכנים לצעדים קשים, בתנאי שישתכנעו שיש בהם היגיון. אבל כששר הבריאות והפרויקטור מסבירים שאת התחלואה זה לא יוריד, הם לא יצעדו כצאן לסגר".

לסיכום מבהיר סגל "במקום להמשיך בדשדוש הנורא, בסגר הלא מסוגר הזה, יש פתרונות: אפשר להדק את הסגר, להפסיק לחודש את המניינים ואת ההפגנות. אפשר גם לוותר על הסגר ולסגור רק את מערכת החינוך. אפשר לנסות להיות שבדיה. הכל עדיף מהטירוף הנוכחי. ראש הממשלה, ברוך שובך. הגיע הזמן להתעשת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא עדיף שסגל כבר ירוץ לראשות הליכוד?  

  בנט 1400 קולות

 2. הדבקות המוניות ללא אכיפה.אנרכיה לתפארת...  (ל”ת)

  הפגנות והתקהלויות

 3. הוך מיר המאן דאמר, כל שרץ וכל טמא מחליט ליהודים מה לעשות  (ל”ת)

  בעלזער

 4. זה מה שהציע השועל לדגים צאו מהמים  (ל”ת)


;