1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

המלחמה בנגיף: לקראת דיון משמעותי; האם הסגר יהודק?

ראש השנה תשפ"א נחגג במדינת ישראל תחת סגר כללי ואלפי דוחו"ת שנרשמו למפירי ההנחיות • בקבינט הקורונה נערכים לקראת דיון משמעותי שיתקיים מחר ובו ידונו החברים על החמרת ההגבלות

ארי קלמן, ב' תשרי תשפ"א 20/09/2020 21:03

בתי הכנסת על הכוונת חסימת כבישים לקראת סגר חסימת כבישים לקראת סגר צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שרי קבינט הקורונה צפויים להתכנס מחר (שני) לדיון על הידוק הסגר ובהם אפשרות כי בתי הכנסת יסגרו לצד הגבלות נוספות שיוטלו על יציאה לעבודה לא חיונית.

טרם ברור האם יבקשו להדק את הסגר כבר בימים האלה או שמא רק לאחר יום הכיפורים, כשהדבר ישפיע על סגירת בתי הכנסת.

חלק מהשרים, ובהם השרים הכלכליים הביעו התנגדות להחרפת הסגר, אך טרם ברור מה עמדת השרים החרדים שנותרו בממשלה, אריה דרעי ויעקב אביטן מש״ס.

בתוך כך, שר הביטחון בני גנץ, קיים הערב יחד עם שר החוץ גבי אשכנזי ושר המדע יזהר שי דיון טלפוני והערכת מצב עם פורום מומחים בנושא תחזית העלייה בתחלואה, ביניהם פרופ' ינון אשכנזי מהאוניברסיטה העברית, פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן והיזם וראש "צוות 19" רועי סער, המייעץ לשר יזהר שי בנושא הקורונה.

גנץ אמר בסיום הדיון, כי "ההתפשטות בתחלואה מדאיגה, ובשל כך נדרש מכל אזרחי המדינה לגלות קודם כל אחריות אישית על עצמם ועל הקרובים להם, ולציית להנחיות תוך דגש על הימנעות מהתקהלויות ועטיית מסיכות".

גנץ הוסיף, כי "אם לא תהיה היענות להוראות, לא יהיה מנוס מלהדק את הסגר בכדי למנוע את התפשטות התחלואה, למנוע פגיעה ביכולת הספיקה של בתי החולים וסגירה לאורך זמן של המשק כולו".

בנוסף, שר הביטחון גנץ עדכן על המשך התקדמות המאמצים של מערכת הביטחון בהעלאת מספר הבדיקות, תגבור מערך קטיעת שרשראות ההדבקה הצפוי וכן על קידום שיתוף הפעולה עם הרשויות המקומיות וסיוע למבודדים בקצה. לצד זאת, נערכים במערכת הביטחון לקלוט אלפי אזרחים נוספים שיזדקקו להיכנס לבידוד במלוניות ולסיוע בבתיהם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל ,"המומחים לקורונה" תפסו את השור בקרניו " את הפגנות בבלפור ואל תשימו את כל מאמציכם במניעת תפילות בחגים  (ל”ת)

    צבי

  2. שיכריזו על כל בית כנסת כאתר הפגנה נגד ביבי ואז הכל ייפתח ללא מגבלות.  (ל”ת)

    מתפלל

  3. ב  


;