1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

צ'כיה תרכוש מערכות הגנה אווירית מישראל

בתום הליך תחרות בינלאומית שארך מספר שנים החליט משרד ההגנה הצ'כי להצטייד במערכות הגנה אווירית מתוצרת כחול לבן • שר הביטחון בני גנץ: "מודים לממשלת צ'כיה על השותפות ועל ההחלטה. זהו צעד משמעותי נוסף, ובשורה גדולה"

קובי ברקת, ט' תשרי תשפ"א 27/09/2020 10:47

במאות מיליוני דולרים "ROCKS", טיל אוויר-שטח מתקדם, טיל טיל אוויר-שטח תוצרת רפאל צילום: דוברות רפאל

משרד ההגנה של צ'כיה הודיע למשרד הביטחון הישראלי על החלטתו להצטייד, בתום תחרות בינלאומית, במערכות הגנה אווירית ישראליות מפיתוח חברת רפאל הישראלית.

שר הביטחון, בני גנץ הגיב כי "אנו מודים לממשלת צ'כיה על השותפות ועל ההחלטה להצטייד במערכות ההגנה האווירית של ישראל. זהו צעד משמעותי נוסף בהידוק היחסים הביטחוניים בין שתי המדינות ובשורה גדולה לתעשיות הביטחוניות הישראליות בתקופה מורכבת".

בתום הליך תחרות בינלאומי, שארך מספר שנים, הודיע בסוף השבוע משרד ההגנה הצ'כי לאגף היצוא הביטחוני 'סיבט' במשרד הביטחון על החלטת ממשלת צ'כיה להצטייד במערכות הגנה אווירית ישראליות להגנת שמי המדינה. ממשלת צ'כיה אישרה לפתוח במו"מ לרכש 4 סוללות 'ספיידר' ישראליות במסגרת הסכם בין משרדי הביטחון של שתי המדינות (GTG).

צ'כיה תחל במו"מ לרכש 'ספיידר' (SPYDER) מתוצרת חברת רפאל, הכוללות גם מערכות מכ"מ מתוצרת אלתא של התעשייה האווירית. ישראל נבחרה כספק יחיד בפרויקט וההסכם הצפוי בין משרדי הביטחון של המדינות, מוערך במאות מיליוני דולרים. 'ספיידר' היא מערכת הגנה אווירית המבוססת על טילי אוויר-אוויר פיתון ודרבי, מתוצרת רפאל, ומיועדת ליירט מגוון איומים אוויריים, לרבות מטוסים, מסוקים ומל"טים.

אריאל קארו, סמנכ"ל בכיר לשיווק ולפיתוח עסקי ברפאל אמר כי "אנחנו גאים בבחירתה של ממשלת צ'כיה, במערכת הספיידר מתוצרת רפאל, בתהליך שהתקיים בין משרדי הביטחון של ישראל וצ'כיה. ההחלטה להצטייד בספיידר היא הבעת אמון משמעותית ביכולות המוכחות של מערכות ההגנה האווירית של רפאל, הכוללות את כיפת ברזל, קלע דוד וספיידר, מערכת שכבר נמכרה ונמצאת בשימוש במספר מדינות בעולם".

שר הביטחון בני גנץ הגיב כי: "אנו מודים לממשלת צ'כיה על השותפות ועל ההחלטה להצטייד במערכות ההגנה האווירית של ישראל. זהו צעד משמעותי נוסף בהידוק היחסים הביטחוניים בין שתי המדינות ובשורה גדולה לתעשיות הביטחוניות הישראליות בתקופה מורכבת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;