1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

ראש הממשלה שוחח עם הרבנים הראשיים

"אני מבקש לחזק את מה שאמרתם לציבור: להקפיד לשמור על הכללים", כך ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחה עם שני הרבנים הראשיים לישראל

משה ויסברג, ט' תשרי תשפ"א 27/09/2020 15:25

שעות ליום הקדוש הרבנים הראשיים לישראל, יצחק יוסף, דוד לאו הרבנים הראשיים לישראל צילום: דוברות הרבנות הראשית

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום עם הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף והגאון רבי דוד לאו.

ראש הממשלה אמר לרבנים הראשיים: "אני מבקש לחזק את מה שאמרתם לציבור: להקפיד לשמור על הכללים, לעטות מסכות, ריחוק חברתי ולהתפלל בשטח פתוח ככל שניתן. מי שבכל זאת נכנס לבית הכנסת עליו להקפיד הקפדה יתרה על כללי משרד הבריאות." ראש הממשלה אמר כי הוא מעריך את ההתגייסות של הרבנים לעזור למנוע את התפשטות המגפה.

בהוראה שיצאה על ידי הרב הראשי לישראל הראש"ל הגר"י יוסף נאמר: "הנני מברך את כל בית ישראל בברכת גמר חתימה טובה ושנזכה להיחתם בספר בחיים והשלום.

הנני קורא בזה לציבור הרחב להקפיד על הוראות משרד הבריאות להקפיד על חבישת מסיכה לאורך כל התפילה, שמירת מרחק של שני מטר בין המתפללים, חלונות בית הכנסת יהיו פתוחים ולאוורר את בתי הכנסת וכן על בתי הכנסת להעמיד גבאי שיהיה אחראי לאכוף את הוראות משרד הבריאות.

בית הכנסת שלא יקפיד להקפיד על ההנחיות עדיף שיתפללו בחוץ ולא יבואו לידי סכנה. שמענו שבראש השנה נדבקו הרבה מאוד אנשים ונפטרו מן העולם ולכן צריך לזכור את הציווי שכתוב ״ונשמרתם מאוד לנפשותיכם״ וחי בהם ולא שימות בהם. תזכו לשנים רבות נעימות וטובות". דברי הראשל"צ.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;