1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

מנדלבליט מפתיע: "יכול להיות שנתגלגל לנבצרות"

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט חושף פרטים חדשים על התנהלות חקירות ראש הממשלה, ומצהיר באופן מפתיע כי הוא לא שלל את אופציית הנבצרות | "הרבה דברים הפתיעו אותי, מה זה שבנימין נתניהו יישב עם נוני מוזס שנים ומדברים ביניהם, אני כמעט נפלתי מהכיסא כשראיתי את זה"

אבי גדלוביץ', י"א תשרי תשפ"א 29/09/2020 21:28

שולל עסקת טיעון אביחי מנדלבליט/בנימין נתניהו אביחי מנדלבליט/בנימין נתניהו צילום: אוליבר פיטוסי/יונתן זינדל, פלאש 90

בתום שנה סוערת בה הוגשו כתבי האישום והחל משפטו של ראש הממשלה נתניהו, היועץ המשפטי לממשלה מתייחס באופן חריג לאפשרות כי יחליט להוציא את ראש הממשלה לנצברות. בציטוטים מראיון שהעניק למגזין החג של עיתון 'משפחה' ונחשפו הערב (שלישי) ב'חדשות 12', מגלה מנדלבליט כי הוא טרם שלל את אופציית הנבצרות. "יש עניין אחר, העניין האחר, זה נורמטיבי, זאת אומרת חוסר בנבצרות של כל התפקודית נורמטיבית", אמר מנדלבליט.

"האם, כמו שאני עושה את ההבחנה ואני אומר - יש נאשם מר בנימין נתניהו ויש ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, זה לא אותו דבר. אם אתה מערבב את הדברים ומשתמש בכוח השלטוני שלך כראש ממשלה, כדי להשפיע עליך פלילית, פה מתחילה להיות בעיה קשה. איך מתמודדים עם הבעיה הזאת? אז אם באמת אי אפשר להתמודד איתה, יכול להיות שכן נתגלגל לנבצרות"

במענה לשאלת המראיין "איך תדע מתי זה יקרה?", השיב מנדלבליט: "עוד פעם, זה לא מתמטיקה ואני לא נחפז ואני מנסה להיות מאוד שקול ומאוד רגוע וכל פעם אני סופר עד אלף ולא עד עשר, אני לא יכול להרשות... אני לא מתנהג כמו רשתות חברתיות... אבל כן אני אומר, שלעניין הזה בדיוק נועד הסדר ניגוד העניינים ולא, הוא לא עושה לי טובה. אני לא מקבל את זה שהוא בא ואומר:  'אני אקח על עצמי בהתנדבות מגבלות', לא"

לדברי מנדלבליט, "אתה חייב לקחת מגבלות, זה גם מה שאמר בית משפט העליון בפסק הדין שלו. המגבלות האלה שתיקח על עצמך שנעשה הבחנה, ואני לא תמים ולא נאיבי וברור לי שזה לא יהיה מאה אחוז, אבל כן צריכים את האמירה שהוא לא עוסק למשל במינוי במערכת אכיפת החוק, לא עוסק בתיקון חקיקה ספציפית לעניין האישי שלו, כשהוא מנצל את הכוח השלטוני שלו, אסור לאפשר את זה".

בראיון רומז מנדלבליט שלא יסכים לעסקת טיעון בתיקי נתניהו: "ביקשתי שהמשפט יתנהל מיום ליום, אמרתי כמה שיותר מהר כי עם ישראל חייב הכרעה מהירה בעניין הזה. אי אפשר למשוך את זה באמת 5 שנים כמו שאתה אומר, זה רע מאוד אם זה יהיה 5 שנים. צריך לעשות את זה מיום ליום, לסיים את זה כמה שיותר מהר לכאו או לכאן וצריך להכריע בטענות, במיוחד אגב, אני אומר לך את זה עוד אמירה בסוגריים, במיוחד על רקע הטענות שהוא טוען. התפירת תיקים ואין כלום ולא היה כלום כי אין כלום וכל האמירות האלה, בוא נראה... בית המשפט יכריע ונראה מה תהיה ההכרעה. ואני מכבד כל הכרעה, בסוף יש בית משפט, כלל הכרעה – בית משפט, אין שום בעיה".

בנוסף, היועץ המשפטי לממשלה הודף את הטענות כי מדובר ברדיפה פוליטית של רה"מ נתניהו ואומר:  "אני לא הגשתי כתב אישום, אני אמרתי את זה גם. לא הגשתי כתב אישום נגד חלילה, נגד מפלגת הליכוד או כל מפלגה פוליטית שהיא, לא הגשתי נגד הימין, ממש לא... ממש לא במקומות האלה. ביקשתם מעשים אישיים, תנתח את כתב האישום ותראה אותו, לא רק בתיק 1,000, לא, בכל התיקים, זה מעשים אישיים של מר בנימין נתניהו, מיוחס לו אישית עבירות פליליות".

"למרבה הצער", הוא מוסיף, "באמת כואב לי הלב ואני לא אומר את זה סתם. כואב לי הלב ממש, כל יום אני מתעורר וכואב לי הלבב. הגעתי למקום הזה, לא טוב, חבל. מצד שני זאת החובה שלי לעם ישראל... אני לא אוותר על שחיתות, על דברים כאלה, בעייני זה שחיתות אישית לכאורה, לכאורה. עומדת לו חזקת החפות, יכול להיות שיוכיח את חפותו, תהיה לו את ההזדמנות בבית משפט, לא יודע. כרגע הראיות שבפני, יש סיכוי סביר להרשעה לדעתי... לא נבהל מה'שתיים וחצי כתבות ב"וואלה" ולא נבהל מה'כמה סיגריות' , כן? זה לא הסיפור, זה לא התיק, לא הייתי מגיש כתב אישום במצבים כאלה".

"הרבה דברים הפתיעו אותי, מה זה שבנימין נתניהו יישב עם נוני מוזס שנים ומדברים ביניהם, אני כמעט נפלתי מהכיסא כשראיתי את זה, זה לא דבר שלא הפתיע אותי", סיים מנדלבליט את דבריו.

בתגובה לדברי היועמ"ש מנדלבליט, אומרים פרקליטי ראש הממשלה כי "הרעיון שבעל תפקיד, בכיר ככל שיהיה, שנמצא בעצמו בניגוד עניינים, יחליט על נבצרות של ראש ממשלה מכהן הוא אנטי דמוקרטי, ניסיון לסכל את רצון הבוחר ובניגוד גמור לחוק יסוד הממשלה. הריאיון של היועץ משפטי לממשלה בעניין המשפט, עולה כדי שיבוש הליכי משפט".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למר מנדלבליט  

  יהודי

 2. אדון צבוע והשחיתות שלך עם אשכנזי ???? והחיפוי שלך על שי ניצן ולהפך ? ואיך זה שבשימוע לא קיבלת טענה אחת מתוך אלפי הסתייגויות ?  

  קובי

  • היועץ כנראה מבין 


 3. מנדלבליט אתה רק פקיד  

  עמי

 4. שאפו לעיתון משפחה שפעם אחרי פעם מביא תוכן מרתק מעניין ומביא כבוד לתקשורת החרדית  (ל”ת)

  מאיר

 5. רבים נופלים מהכסא כשרואים איך מנדלבליט שלא נבחר על ידי איש מנהל את המדינה  (ל”ת)

  צבי

 6. מנדלבליט לא מוסמיך להחליט על נבצרות, יש חוקים במדינה, ביבי נבחר על ידי רוב העם  

  חיים

 7. אפילו בימין נמאס מהשקרן השמאלני הזה  

  1

 8. את מנדלבליט צריכים לגלגל מכל המדרגות אדם כפוי טובה  

  צבי

 9. מוזס התקיף במשך שנים בזמן שהוא היה צריך להיות אוביקטיבי  

  יואל

 10. אני לא מבין למה הוא נפל מהכסא, העו״ד אלן דרשוביץ  

  חיים

 11. ייתכן ובקרוב 'יגלגלו' אותו מתפקידו וייבעט לכלא לדראון עולם  (ל”ת)


  • ביבי? (ל”ת)

   יוני

 12. אני לא מבין למה לא מפטרים את המפגר הזה, הוא סובל משגעון גדלות, ומשתולל,  

  יואל

 13. מושחת גדול שמדבר על שחיתות  

  צחי

;