1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

אחרי פינוי בית הכנסת: עצורים בהפגנת 'הפלג' במודיעין עילית

מאות מאנשי 'הפלג הירושלמי' הפגינו וחסמו כמה צירי תנועה ברחבי העיר | שני מפגינים נעצרו | בעצרת המחאה דרשו המוחים מהממשלה: "לא למנוע מאיתנו מלקיים מצוות התורה, ויפסיקו לאלתר מלבוא לבתי מדרשות ובתי כנסיות, ישיבות ות"תים. ויניחונו לנפשינו לקיים מצוות התורה"

אבי גדלוביץ', אברמי פרלשטיין, י"א תשרי תשפ"א 29/09/2020 22:45

החלטות העצרת הפגנת הפלג הפגנת הפלג צילום: משה בלוי/מחאות החרדים הקיצוניים

מאות מאנשי ה'הפלג הירושלמי השתתפו הערב (שלישי) בהפגנה במודיעין עילית, זאת לאחר שכוחות משטרה פשטו הבוקר על בית כנסת 'בית שמואל' במודיעין עילית ועצרו חמישה מתפללים, אחרי שעל פי המשטרה התפללו במקום בניגוד להגבלות, וסירבו להזדהות ולהתפנות.

במהלך ההפגנה, ניסו כמה מהמפגינים להגיע לכביש הגישה לעיר אך נבלמו על ידי כוחות המשטרה. עד  כה נמסר על שני עצורים מבין המפגינים, שנעצרו בחשד שהפרו את הסדר הציבורי.

מהמשטרה נמסר כי "בשעות אלו מתקיימת הפגנה במודיעין עלית בהשתתפות של מאות מפגינים החוסמים את צירי התנועה. כוחות משטרה פועלים במקום לפיזור ההפגנה עד כה נעצרו שני מפגינים בחשד להפרת הסדר הציבורי".

במהלך ההפגנה הוקראו החלטות העצרת כלדהלן: "התאספנו בזה, למחרת יום הכיפורים, לזעוק זעקה גדולה ומרה על השואה הנוראה בו שלטון המדינה כופה עלינו לעבור על חוקי מלך מלכי המלכים הקב"ה, ואוסרת עלינו להקהיל קהילות לעסוק בתורה, ומחייבת אותנו להתנתק ממקור חיותנו ולסגור את בתי המדרשות. ואף מונעים מאיתנו עבודת בית המקדש מעט.

והגדילו לעשות שנכנסים לבתי מדרשות, בימות החול ואף בשבת קודש, - ומפסיקים את הציבור באמצע התפילה, ועוצרים, וגוררים החוצה אברכים ובחורים תוך כדי לימודם.

והננו בזה בדרישה ובתביעה נחרצת מהשלטון שלא לעשות מלחמת דת! ולא למנוע מאיתנו מלקיים מצוות התורה, ויפסיקו לאלתר מלבוא לבתי מדרשות ובתי כנסיות, ישיבות ות"תים. ויניחונו לנפשינו לקיים מצוות התורה, שהם הצורך החיוני ביותר שלנו, והדבר בנפשנו ממש.

אנא מכם! סבלנו מספיק במשך הדורות מהיוונים ומהרומאים שאסרו עלינו ללמוד ולהתפלל כמצוות ה'!

עם ישראל רגיל למסירות נפש! אך חלילה לכם להיזכר לדראון עולם יחד עם כל הלוחמים בתורת ה', וגוזרי הגזירות נגד היהודים, כאינקוזיציה הנוצרית. וכרשעי הגוים הגרמנים והרוסים וכדו'". לשון ההודעה שהוקראה.

"החותמים בזעקה גדולה ומרה: כל קהילות ציבור בני התורה במודיעין עילית".

כזכור, גורמים ב'פלג הירושלמי' טענו הבוקר כי פיזור התפילה ומעצר המתפללים, הם אכיפה בררנית כלפיהם. לדבריהם, למרות שבתי כנסת רבים ברחבי הארץ פתוחים כרגיל, המשטרה "נטפלת" אליהם באופן סלקטיבי.

"את ויז'ניץ ידעתם לכבד, מבעלזא התעלמתם לגמרי, למאה שערים אתם לא מעזים להיכנס, ובמוקדי הבדיקות בערים החרדיות אתם לא נוקפים אצבע כדי לשמור על הסדר הציבורי ולמנוע הדבקה", מסרו גורמים בפלג הירושלמי והוסיפו: לא נהפוך לשעיר לעזאזל של הציבור החרדי. נקודה!".

הגורמים הוסיפו: "אם פניכם למלחמה, זכרו דבר אחד שרק אתם יודעים, ההפגנות בבלפור הם משחק ילדים, אם נידחק לפינה תיתקלו בהפגנות של ציבור בני התורה בכל פינה בארץ".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כנופיה של שופכי דמים וכן אחרים שמזלזלים בחיי אדם הם כאלה שופכי דמים שלא משתמשים בחשמל בשבת גם הם שופכי דמים אם נמצאים במקום סגור עם עוד אנשים ובלי מסיכות חוץ מחילול השםץ בקיצור פושעים עם לבוש של אנ"ש  (ל”ת)

  שלמה

 2. הם צודקים  (ל”ת)


 3. איזה משפט פרדוקסלי: "ההפגנות בבלפור יהיו משחק ילדים אם תדחקו את בני התורה לפינה" - לאמור - הבריונות השמאלנית תהיה קטנה על הבריונות שיפעילו בני התורה.... חחחחח אין אירוניה גדולה מזו לאן הגעתם.....  (ל”ת)


 4. איום ונורא  

  מיסו

 5. צודקים  


 6. כל הכבוד לשוטרים במצב הזה  

  שמויגר

  • ממש צודק עברתי באזור היה איפוק של המשטרה מזל שאני לא שוטר פשוט רציתי לשבור עצמות  (ל”ת)

   תושב כואב

  • בגללם? 

   תרגע

 7. רק שלשום אמרו על חטא שחטאנו לפניך בחילול השם...  (ל”ת)


 8. א מחייה. יש על מה להפגין!  (ל”ת)


 9. תכלס באמת אכיפה בררני כמעט כל בתי הכנסת החרדיים פתוחים בכל הארץ בהוראת הגר''ח והגרי''ג ואין שום משטרה או אכיפה  (ל”ת)

  משה

 10. ומי אשם ?  

  גל של אגוזים

 11. כת ה'נרצחים' ימשיכו באמונה עיוורת להאמין בקדושת הקורונה  (ל”ת)


 12. יהרג ובל יעבור  

  עובדת השם

 13. אתם גורמים לחילול ה נוראי ולהפצת המחלה לנו השפויים נמאס ממכם אני מציע לכם לעבור לגור באחד הכפרים הקרובים אתם אנשים חולים במחלה גרועה מהקורונה אמן מכאן אתם הורסים את העיר  (ל”ת)

  תושב כועס

;