ט"ז תמוז התשפ"ד
22.07.2024
אחרי דבריו של של ארדן

אונר"א: "נבדוק את הטענות להסתה בספרי הלימוד שלנו"

שגריר ישראל באו"ם, גלעד ארדן תקף את מנכ"ל סוכנות הפליטים של אונר"א: "אתם מאפשרים טרור במתקנים שלכם וגם הסתה בספרי הלימוד". בתגובה אמר המנכ"ל: "נפעל לפתח תוכנית לבדיקת החומרים שאנו מעבירים בבתי הספר"

אונר"א: "נבדוק את הטענות להסתה בספרי הלימוד שלנו"
גלעד ארדן צילום: מארק נוימן, לע"מ

המנהל החדש של סוכנות אונר"א, פיליפ לזריני, אומר כי יבדוק אם בספרי הלימוד ובתוכני השיעורים בבתי הספר של אונר"א יש תכנים מסיתים נגד ישראל. הדברים נאמרו בתגובה להעלאת הנושא על ידי שגריר ישראל לאו"ם גלעד ארדן, בתדרוך שערך לזריני שלשום לשגרירים ולנציגי מדינות בבניין האו"ם. כך מפרסם אריאל כהנא ב"ישראל היום"

ארדן תקף בחריפות את סוכנות הפליטים ואמר כי: "הוכח שאונר"א מאפשרת קיום תשתיות טרור במתקניה וכן לימוד של תכנים מסיתים. יחד עם העובדה שהיא אינה מנסה כלל לשלב את הפליטים ברשות הפלשתינית ובארצות ערב - היא למעשה מנציחה את הסכסוך ואין לה זכות קיום".

ארדן הוסיף כי בניגוד לסוכנות האו"ם לפליטים: "אונר"א מגדירה בעצמה מיהו פליט פלשתיני ובעצם מנפחת את מספרם וכבר מטפלת למעשה בדור החמישי של צאצאי הפליטים ממלחמת השחרור".

הוא הדגיש עוד כי ארגוני טרור כמו חמאס משתמשים במתקני הסוכנות למטרות טרור ודרש מראש אונר"א לפעול כדי שספרי הלימוד של הסוכנות לא ישמשו כלי לקידום תכנים אנטישמיים ושאלה יעמדו בעקרונות האו"ם לקידום דו־קיום ופיוס.

בתגובה לדברי ארדן אמר לזריני כי: "אונר"א תפעל בזמן הקרוב על מנת לפתח תוכנית שתבחן את התכנים במערכת החינוך הנלמדת בבתי הספר של אונר"א. במסגרת התוכנית יוגש דו"ח מיוחד לראשי הסוכנות עם המלצות בנושא".

גלעד ארדן מחנה פליטים הסתה ישראל או"ם

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד