1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

גרסת המשטרה לפיזור החתונה בגבעת זאב: "נזרקו בקבוקי זכוכית"

בעקבות הביקורת הקשה שסופגת הערב המשטרה לאחר התיעודים הקשים מחתונה בחצר בית בגבעת זאב, המשטרה מפרסמת תיעוד ממצלמת הגוף של השוטרים ושוטחת את גרסתה. השר אוחנה: "אכן תמונות קשות ומצערות. אבדוק את האירוע באופן אישי ומעמיק. לא אחרוץ דין לפני שמלוא הפרטים יהיו בפני"

אבי גדלוביץ', כ"ו תשרי תשפ"א 14/10/2020 22:23

נתניהו שוחח עם אוחנה שיפתח בבדיקה שוטרים בפעולה. אילוסטרציה שוטרים בפעולה. אילוסטרציה צילום: דוד כהן, פלאש 90

אחרי הביקורת הקשה כנגד התנהלות השוטרים בחתונה שהתקיימה הערב (רביעי), ביישוב גבעת זאב, ותיעודים ממנה הופצו ועוררו סערה, במשטרה מנסים להסביר את ההתרחשויות. על פי המשטרה, השוטרת שתיעדה את המתרחש וביקשה לזהות את בעלת הבית, הותקפה על ידה, ולכן נאלצו השוטרים להודיע לה שהיא מעוכבת, וביקשו ממנה להתלוות אליהם מספר פעמים.

"בשלב זה", טוענים במשטרה, "שאר בני הבית החלו להתלהם ולהפריע לשוטרים, תוך שחלקם זורקים לעברם בקבוקי שמן מזכוכית שהתנפצו. השוטרים עצרו את אחד החשודים תוך שהוא מתנגד למעצר ותוקף אותם, ובתוך כך החליק על השמן, ושניהם נחבלו משברי הזכוכית".

ניצב בדימוס אריק יקואל, יועץ השר לביטחון לענייני חרדים הגיב לאירועים ואמר: "שוחחתי בשעה האחרונה עם פיקוד המשטרה. הפרטים המלאים עדיין לא ברורים אבל התמונות שנראות מגבעת זאב רעות. תמונות כאלו אסור שיהיו חלק מפעילות המשטרה במסגרת המאבק בקורונה. הן פוגעות במטרה לשמה כולנו פועלים והן פוגעות אנושות באמון הציבור במשטרה עצמה".

יקואל הוסיף: "על אחת כמה וכמה בעת הזו פעילות המשטרה צריכה להיות רגישה ומושכלת ונקיה מכל רבב של הפעלת כוח בלתי מידתי כלפי אזרחים. צריך לתחקר את המקרה הנוכחי באופן מיידי ומוטב כי יפורסמו הסרטונים ממצלמות הגוף של השוטרים בהקדם על מנת שהתחקיר יהיה שקוף לציבור".

בתוך כך, לשכת נתניהו פרסמה הערב כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח כעת עם השר לביטחון פנים אמיר אוחנה על פיזור החתונה בגבעת זאב. שר הבט״פ אוחנה התחייב לקיים בדיקה יסודית ומהירה בעניין ולדווח על תוצאותיה לציבור בהקדם.

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הצהיר כי יפתח בבדיקה לגבי האירועים בגבעת זאב. "צפיתי בכאב בתמונות מפיזור החתונה בגבעת זאב, והן אכן תמונות קשות ומצערות. אבדוק את האירוע באופן אישי ומעמיק", אמר, "לא אחרוץ דין לפני שמלוא הפרטים יהיו בפני. ביקשתי מהמשטרה לקבל את כל המידע הרלוונטי במהירות ונוציא אותו לציבור בהקדם".

על פי המשטרה, השוטרים רשמו קנס לבעלת הבית והעבירו את החשוד לתחנת המשטרה, שם זומן צוות מד"א שמעניק לו טיפול רפואי.

"לצערנו", נמסר בהודעת המשטרה, "בשעה האחרונה מופצים ברשתות החברתיות פרטים מעוותים לחלוטין אודות המקרה בניסיון להכפיש את השוטרים ולהטיל דופי בפעילותם, זאת במקום לגנות את מי שהפר את התקנות ברגל גסה, לא נשמע להוראות השוטרים ותקף אותם".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אל כל המגיבים באשר הם, אנא, אל תחפזו לחרוץ דין. המתינו לתוצאות הבדיקה.  (ל”ת)


 2. בכל ריב יש שני צדדים, צריך לראות מה גרם לשוטרים להתנהג כפי שהתנהגו. וגם צריך לבדוק ממה נגרמה הפציעה, האם לא קוים כאן בור כרה ויחפרהו, האם הפצוע לא נחבל משברי הבקבוקים שמשפחתו הטיחה בשוטרים?. צריך לבדוק לפני שקובעים וחורצים דין  (ל”ת)


  • לא היה שום זכוכית זה שקר (ל”ת)


  • קרוב לריצפה  

   0586016104a@gmail.com

 3. הלשנה  

  שמואל

 4. כשרואים את זה עוד יותר מזעזע כמה המשפחה מדברת יפה והאבא מתחנן שאישתו מבוגרת ולא תתלווה לשוטרים  

  ביי

  • וכשרואים עד הסוף שמדברים בטוב עד הגיע איזה אדם והתחיל להשתולל וצעק אזיקים לכולם ונצלם רק אזיקים וכו' אז עצרו אותו בהתנגדות ואז רק התחיל הבאלגן (ל”ת)

   שמויגר

 5. כן בטח, מישהו מאמין למשטרה הפושעת הזאת? חוץ מדו"ח של 5 אלף ש"ח, אין להם שום זכות לעשות שם כלום,  


 6. לא רואים בסרטון את גרסת השוטרים, ולכן הגרסה שלהם לא אמינה תמיד אומרים שהתגוננו, שיוכיחו  (ל”ת)

  לא עומדת בזה

  • נכון וגם הסרטון שלהם מתושטש בכוונה (ל”ת)


 7. גמזו לא מודאג מהמפגינים של בלפור? רק אלו שהיו בחתונה מדביקים?  


 8. מעניין שכל מי שדימם היו המשפחה המסכנה שחייה ניצלו בנס  (ל”ת)

  שמעון

 9. פשוט בזיון מדחי אל דחי ככל שהזמן עובר המצב נהיה חמור יותר  

  משטרע

 10. המשטרה מטייחת ומתחמנת בדרך כלל  


 11. מעניין שלא רואים כלום לא זריקת זכוכית ובכלל ממתי מאמינים לחבורת שקרניפם של המשטרה העבריינית  (ל”ת)


 12. כמה קאטים..!!!  

  חומד

 13. יש עדיין היום מישהו שמאמין לקבוצת של המשטרה המשטרה משקרת בשיטתיות לאורך התקופה האחרונה כל תגובה של המשטרה מתבררת כשקרית ולא אמינה  (ל”ת)


 14. אין שום דבר ברור הסירטון גם שהו חתוך  

  אזרח מודאג

 15. תקיפת שוטרים? שוטרת  

  00586016104a@gmail.com

 16. מעניין שבני גנץ לא פותח את פיו. אחר כך ירוץ אחרינו.  (ל”ת)


;