1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

לאור הירידה בתחלואה: מחלקת המיון הייעודית תיסגר

נתוני משרד הבריאות והישמעות הציבור להנחיות בשטח, משליכים באופן ישיר על היקף פעילות בתי החולים בכל הנוגע לחולי הקורונה | בביה"ח 'אסותא' באשדוד הודיעו על סגירת חדר המיון למאומתים לעת עתה, "ההמשך תלוי רק בנו"

קובי בורנשטיין, ז' חשון תשפ"א 25/10/2020 10:32

נערכים לחורף מיטות בבית חולים מיטות בבית חולים צילום: דוברות אסותא אשדוד

בעקבות המשך הירידה במספר מטופלי נגיף הקורונה, הוחלט בימים האחרונים על סגירתו של מיון המאומתים בביה"ח 'אסותא' באשדוד והחזרתו לשמש כמיון מהלכים.

לפני כחודש, ולאור העלייה בכמות מטופלי נגיף הקורונה הוחלט על פתיחת מחלקה חדשה אליה יגיעו מטופלים מאומתים באמצעות מד"א לשם הערכה רפואית של מצבם והחלטה האם זקוקים לאשפוז. כאמור, לאור המשך הירידה במספר המטופלים המפונים לבית החולים, הוחלט לסגור את המחלקה.

ד"ר חגית סרבגיל ממן, סגנית מנכ"ל ביה"ח הציבורי אסותא אשדוד אמרה כי "בשיא תחלואת הקורונה בחודש שעבר, פתחנו מתחם חדש למיון מאומתי קורונה. הצורך בהקמת המחלקה נועד על מנת להכיל את כמות המאומתים הגדולה שהופנתה ע"י מד"א אלינו מהעיר אשדוד וסביבותיה, ללא עיכוב. מתוך חובה ואחריות להמשיך להעניק למטופלים שלנו את הטיפול הטוב והמהיר ביותר נבנה מתחם עם צוות יעודי.

עם הירידה בהיקף התחלואה הוחלט על סגירת המחלקה לעת עתה. הישארותה סגורה, כמו גם המשך ירידה בכמות החולים, תלוי אך ורק בנו, בהתנהלות האישית של כל אחד ואחת והישמעות חסרת פשרות להנחיות. גלו אחריות אישית וציבורית ואפשרו לכולנו למגר את הקורונה ולהגיע לחורף בצורה טובה יותר".

יש לציין כי מחלקת הקורונה בביה"ח פתוחה ומאושפזים בה 21 חולים, חולה אחד במצב קל, שלושה חולים במצב בינוני, ו-17 חולים במצב קשה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;