1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

פעילי חמאס מואשמים: חדרו לישראל וניסו לפגוע בחיילי צה"ל

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגשו הבוקר כתבי אישום נגד שני צעירים תושבי רצועת עזה, לאחר שחדרו לישראל כשהם מצוידים בסכין ורימונים וניסו לבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל בגבול | השניים, השליכו את הרימונים לעבר לוחמים שהגיעו למקום החדירה, אך בנס לא פגעו | השניים לא הרפו, וגם במהלך חקירתם ניסו לדקור את החוקר

אבי גדלוביץ', ח' חשון תשפ"א 26/10/2020 11:28

החטיאו את הלוחמים פעילי חמאס בגבול הרצועה פעילי חמאס בגבול הרצועה צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתבי אישום נגד שני פעילי חמאס בגין ביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה. על פי העובדות בכתבי האישום, שהוגשו באמצעות עורכת הדין אלכס דרנבוים, הנאשמים אסמעאיל בדראן כבן 18 ואחמד נאמוס בן 19, הצטרפו לגדודי עז א-דין אלקסאם, הזרוע הצבאית של חמאס ובמסגרת פעילותם בארגון ידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילי צה"ל במהלך השתתפותם בתהלוכות השיבה וב"ארבאק אללילי"- ההטרדות הליליות ליד גדר הגבול עם ישראל.

כפי שעולה מכתב האישום, בתאריך 1.10.20 בשעות הבוקר, הסתננו הנאשמים לישראל במטרה לבצע פיגוע נגד חיילי צה"ל, כשהם מצוידים בסכין, קאטר ושני רימוני קול. לאחר חציית הגבול,  עלו הנאשמים לעמדת שמירה שנמצאת במקום וכאשר הגיעו כוחות צה"ל, זרקו הנאשמים לעברם את הרימונים, הסכין והקאטר, אך לא פגעו בהם והרימונים לא התפוצצו.

לאחר מעצרם, תכננו הנאשמים יחד לפגוע בחוקר או בסוהר. הנאשמים הסתירו להבים בכפכפים ואחד הנאשמים, שלא היה אזוק במהלך החקירה, הוציא בשתי הזדמנויות את הלהב ממקום המסתור בכפכף, וניסה לפגוע באמצעותו בחוקר. בסיום החקירה, הצליח להשתחרר מהאזיקים, ניתק ממסך המחשב זרוע מתכת שמחוברת אליו, זרק את מסך המחשב לרצפה, וכאשר נכנס לחדר סוהר, הנאשם הניף את זרוע המתכת לעבר הסוהר וניפץ באמצעות הזרוע את מסך המחשב.

התיק נחקר ע"י שירות הביטחון הכללי בשיתוף עם יחידת פח"ע דרום במשטרת ישראל. כתבי האישום מייחסים לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, ביצוע עבירות נגד ביטחון המדינה של חברות בארגון טרור, קשירת קשר לביצוע רצח שהוא מעשה טרור, ניסיון לרצח, אימונים למטרות טרור, פעולה בנשק למטרות טרור, הסתננות מזויינת ועוד.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. למה מתנהגים איתם בכפפות משי???  


;