1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

אשכנזי למקבילו הרוסי: ישראל לא תאפשר התבססות צבאית של איראן בסוריה

אחרי שתי שיחות טלפון ביניהם, נפגשו היום שרי החוץ של ישראל ורוסיה ביוון | אשכנזי: "ישראל לא תאפשר התבססות צבאית של איראן בסוריה. יש להמשיך לפעול ליישום אמברגו הנשק ולמנוע מאיראן לערער את היציבות במזרח התיכון"

יענקי פרבר, ח' חשון תשפ"א 26/10/2020 20:01
תגיות:

נפגשו באתונה גבי אשכנזי בפגישה עם סרגיי לברוב גבי אשכנזי בפגישה עם סרגיי לברוב צילום: דוברות משרד החוץ

שר החוץ גבי אשכנזי נפגש עם עמיתו הרוסי, סרגיי לברוב, במסגרת ביקורו המדיני של השר אשכנזי באתונה בירת יוון. 

זאת פגישתם הראשונה של השרים לאחר שתי שיחות טלפון שקיימו ביניהם.

השר אשכנזי ולברוב נועדו בארבע עיניים ולאחר מכן התקיימה פגישה מורחבת בה נכחו שגריר ישראל ביוון, יוסי עמרני, סמנכ"ל אירו-אסיה, גרי קורן ורמ"ט החוץ, חיים רגב.

שר החוץ אשכנזי הציג בפני השר לברוב את ההתפתחויות החיוביות בתהליך השלום במזרח התיכון, חתימת הסכם השלום עם איחוד האמירויות והסכמי הנורמליזציה עם בחריין וסודאן. במוקד השיחה נדונו הסוגיה האיראנית, חשיבות השמירה על היציבות במזרח התיכון, וההתמודדות מול ארגוני הטרור ובעיקרם, החיזבאללה.

שר החוץ, גבי אשכנזי אמר למקבילו הרוסי כי "ישראל מעריכה את השיח והתיאום עם ממשלת רוסיה למניעת התבססות איראן בסוריה. יש להמשיך לפעול בנחישות למניעת זליגת אמל"ח ונשק מדוייק לידי החיזבאללה בלבנון, הפועל בחסות האוכלוסייה האזרחית ומשתמש בה כבת ערובה לפעילות טרור חובקת עולם".

עוד דנו שרי החוץ בקידום סדר היום הבילטרלי הנרחב בין שתי המדינות.

אשכנזי ולברוב בירכו על ההכנות למפגש המתוכנן בפורמט מקוון של הוועדה המעורבת הבינ-ממשלתית לשת"פ כלכלי בין רוסיה לישראל וסיכמו לקדם השלמת אשרור הסכם האימוץ בין שתי המדינות ובחינת שיתופי פעולה עתידיים אפשריים במאבק העולמי בקורונה. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;