1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

"ביזיון": לא יוגשו כתבי אישום נגד הערבים שהתעללו בחרדי

שנתיים אחרי פרסום הסרטון המזעזע ממחסני שופרסל בגוש עציון, בו נראים שני עובדים ערבים מתעללים בנער חרדי מוגבל, הפרקליטות החליטה שלא להגיש נגדם כתב אישום ולהסתפק בהגדרת האירוע כתקיפה סתמית | בן גביר זועם: "מדובר בביזיון. אם זו לא התעללות בחסר ישע אולי כדאי למחוק עבירה זו מספר החוקים"

אבי גדלוביץ', ט' חשון תשפ"א 27/10/2020 21:12

תקיפה סתמית? ערבים מתעללים בחרדי בשופרסל ערבים מתעללים בחרדי בשופרסל צילום: צילומסך

הפרקליטות החליטה שלא להגיש כתב אישום בגין התעללות או מניע לאומני נגד העובד, תושב בית ג'אלה, שהתעלל בעובד חרדי בעל צרכים מיוחדים בסניף שופרסל בגוש עציון. באופן תמוה, המדינה תסתפק בעבירה של תקיפה סתם ותסגור את התיק נגד השותפים האחרים.

בפרקליטות טענו כי לא מדובר במספר מקרי התעללות, אולם דבר זה עומד בסתירה לכתב האישום שהוגש נגד העובד כאמור בעבירה מינורית של תקיפה סתם.

כתב אישום מייחס לחשוד מעשים של סטירות, ביזוי וכריכת הגוף בניילון נצמד, כאשר לטענת המוגבל העובד קילל אותו ואת העם היהודי.

המשטרה גם סגרה את התיק נגד השותפים הנוספים לאירוע בהם עובד נוסף, הצלם וגם המנהל שקיבל תלונה מהמוגבל, אך לפי הטענה התעלם ממנה.

עו"ד איתמר בן גביר מס בתגובה: "מדובר בביזיון. אם זו לא התעללות בחסר ישע אולי כדאי למחוק עבירה זו מספר החוקים. יסודות עבירת ההתעללות הוכחו במיוחד שמדובר במספר אירועים שבהם ביזו פגעו השפילו המוגבל סטרו לו ואף כרכו את גופו בניילון נצמד. הפרקליטות הוסיפה חטא על פשע כאשר התעלמה מהקללות נגד העם היהודי וכל השותפים האחרים שידם הייתה במעל וקיים חומר בעניינם - החלטה מבישה".

יחד עם זאת הוסיף עו"ד בן גביר כי בימים אלה הוא שוקד יחד עם עו"ד יוסף מזר על תביעת ענק נגד העובד ונגד כל יתר המעורבים.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. כל הכבוד לעו"ד בן גביר!  

  יאיר

 2. מדינה חולה  

  אבי

 3. מערכת משפטית חולת פסיכוזה קשה שולטת בנו ללא רחם רח"ל  (ל”ת)


 4. בית משפט  


 5. כל הכבוד לעו"ד  (ל”ת)


 6. התעללות בחסר ישע  

  לעגני

 7. כל הכבוד איתמר חזק אמץ ואל תחת  (ל”ת)

  חזי

 8. פגיעה בחסר ישע  

  חזי

;