1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

הח"כ פנה לנציב התלונות: ההתעללות על רקע לאומני

לא תשתוק: ח"כ ארבל מש"ס פנה לנציב תלונות הציבור בבקשה שיבחן מחדש את החלטת פרקליטות מחוז ירושלים לסגור את התיק נגד שני ערבים שתיעדו עצמם מתעללים בעובד חרדי חסר ישע ושיתפו ברשת טיקטוק | לדבריו, ההחלטה התקבלה "בניגוד לכל היגיון משפטי או לשכל הישר"

קובי עוזיאלי, י' חשון תשפ"א 28/10/2020 07:27

"הטילו אווירת טרור" אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

לאחר הפרסום אמש (שלישי) כי הפרקליטות החליטה שלא להגיש כתב אישום נגד שני ערבים שהתעללו בעובד חרדי מוגבל במחסני שופרסל סניף גוש עציון, חבר הכנסת משה ארבל מש"ס המחזיק גם בתואר עורך דין, זועם ואומר כי גורמים בפרקליטות מטייחים חקירת האמת בפרשת ההתעללות על רקע לאומני בעובד חרדי בעל צרכים מיוחדים.

במכתב ששיגר אמש ח"כ ארבל לנציב תלונות הציבור השופט בדימוס דוד רוזן הוא מציין כי "לפני כחודשיים המדינה הזדעזעה לאחר שפורסם סרטון קשה בו נראים עובדי שופרסל ממוצא ערבי מתעללים ומכים עובד חרדי בעל צרכים מיוחדים בסניף בגוש עציון. בסרטון ניכר כי העובדים מעבירים את עמיתם מסכת ארוכה של התעללות והשפלה, בין היתר העובד צולם כשהוא קשור בניילון נצמד, אינו חובש כיפה, כשעובד אחר סוטר לו ומחייבו לחזור על דבריו. במהלך אירועים אלו העובדים קיללו את העובד החרדי ואת העם היהודי. מחקירת המעורבים במקרה עלה כי העובדים התעללו בעובד בעל הצרכים המיוחדים במספר מקרים שונים לאורך שנה, הטילו אווירת טרור במקום העבודה ויצרו סביבת עבודה בלתי אפשרית לעובד".

עוד מגולל ח"כ ארבל בפני הנציב: "מוקדם יותר הערב נודע כי פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) החליטה להגיש כתב אישום נגד אחד מהעובדים בלבד ולפטור את יתר העובדים שהיו מעורבים במעשים החמורים בלא כלום. לא פחות חמור מכך, נגד העובד, כמאל חמידאן, תושב בית ג'אלה, הוגש כתב אישום בגין עבירה של תקיפה לפי סעיף 379 לחוק העונשין, חלף ייחוס עבירות הולמות יותר למעשים, כגון תקיפה בנסיבות מחמירות לפי סעיף 382(א), תקיפה ממניע גזענות או עוינות כלפי ציבור לפי סעיף 144ו, תקיפה או התעללות בחסר ישע לפי סעיפים 368ב ו-368ג לחוק. ניתן לומר, בזהירות המתבקשת, כי כל אחת מעבירות אלו היו הולמות יותר את נסיבות המעשה, חומרתו הרבה, היסוד העובדתי והנפשי של המעשים הקשים ועושיהם והעובדה כי מדובר בשרשרת אירועי התעללות ולא במקרה יחיד".

"ביזיון": לא יוגשו כתבי אישום נגד הערבים שהתעללו בחרדי

לסיום כותב ארבל לשופט בדימוס: "אבקשך לפעול לבירור הליך קבלת ההחלטות בפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) במקרה זה. ובעיקר כיצד ומדוע התקבלו ההחלטות שלא לפעול נגד מרבית העובדים שהיו מעורבים במעשים החמורים ולייחס למעורב המרכזי עבירה קלה של תקיפה סתם, ללא נסיבות מחמירות, בניגוד לכל היגיון משפטי או לשכל הישר ובניגוד לעובדות עצמן כפי שנאספו בתיק החקירה ונראו בסרטון הקשה. אודה לעדכוני בדבר ממצאי הבדיקה".

נזכיר כי אמש פורסם בין הייתר ב'בחדרי חרדים' על כך שהפרקליטות החליטה שלא להגיש כתב אישום בגין התעללות או מניע לאומני נגד העובד, תושב בית ג'אלה, שהתעלל בעובד חרדי בעל צרכים מיוחדים בסניף שופרסל בגוש עציון. באופן תמוה, המדינה תסתפק בעבירה של תקיפה סתם ותסגור את התיק נגד השותפים האחרים.

בפרקליטות טענו כי לא מדובר במספר מקרי התעללות, אולם דבר זה עומד בסתירה לכתב האישום שהוגש נגד העובד כאמור בעבירה מינורית של תקיפה סתם.

כתב אישום מייחס לחשוד מעשים של סטירות, ביזוי וכריכת הגוף בניילון נצמד, כאשר לטענת המוגבל העובד קילל אותו ואת העם היהודי.

המשטרה גם סגרה את התיק נגד השותפים הנוספים לאירוע בהם עובד נוסף, הצלם וגם המנהל שקיבל תלונה מהמוגבל, אך לפי הטענה התעלם ממנה.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לחכ משה ארבל היקר  

    יעקב

  2. תותח הארבל הזה !!!! אם כל החברי כנסת לא היו שותקים ועומדים דום על כל הפשעים שמבצעים כלפינו רשויות החוק , היחס אלינו היה שווה לציבור הכללי !!!  (ל”ת)


;