1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

בן אוליאל יערער לעליון: "לא קשור לאירוע"

אחרי שנגזר עליו שלושה מאסרי עולם, עמירם בן אוליאל הגיש לביהמ"ש העליון הודעה על ערעור כנגד הכרעת הדין | מקורביו: "בן אוליאל זכאי, וכך יוכח בעליון. בימים אלו אנו מגבשים צוות הגנה של משפטנים שיביא לחשיפת האמת"

אבי גדלוביץ', י"א חשון תשפ"א 29/10/2020 14:51

הרצח בדומא עמירם בן אוליאל בבית המשפט עמירם בן אוליאל בבית המשפט צילום: פלאש 90

עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא נגזרו עליו שלושה מאסרי עולם, הגיש היום (חמישי) לבית המשפט העליון הודעה כי הוא מערער על גזר דינו של בית המשפט המחוזי. בנוסף, ביקש בן אוליאל כי תינתן לו הארכה להגשת נימוקי הערעור. הבקשה להארכה נומקה בכך שמתגבש צוות הגנה, וכן כי נדרש זמן ללימוד התיק המשפטי וגיבוש כלל החומרים.

כזכור, עמירם בן אוליאל, הורשע ברצח שלושה מבני משפחת דוואבשה בכפר דומא. בחודש שעבר גזר בית המשפט המחוזי מרכז בלוד על בן אוליאל שלושה מאסרי עולם ועוד שבע עשרה שנות מאסר. בין השאר מערער בן אוליאל על החלטת בית המשפט שקבעה כי חלק מהודאותיו קבילות - למרות שלטענתו נגבו ממנו אחרי חקירות בעינויים. נזכיר, כי בית המשפט קבע כי אכן בן אוליאל עונה, אך לא פסל כל הודאותיו.

בבקשה בית המשפט העליון נכתב כי "צוות ההגנה טרם גובש, וייצוגו של המערער טרם הוסדר, ונעשים מאמצים לשם גיבוש צוות הגנה מתאים לתיק. על כן נדרש ליתן להגנה שהות מספקת ללימוד החומר ובחינתו על מנת להגיש נימוקים כדבעי, ומשכך מתבקש בית המשפט לאפשר הגשת נימוקי ערעור תוך 90 יום".

מקורביו של בן אוליאל אומרים: "בן אוליאל זכאי, וכך יוכח בבימ"ש העליון. בימים אלו אנו מגבשים צוות הגנה של משפטנים שיביא לחשיפת האמת, ולמסקנה היחידה שעולה מכל העדויות והראיות - בן אוליאל לא קשור לאירוע בדומא". לטענתם, "עדי הראייה מתארים אירוע אחר, הממצאים בשטח של צמיגי רכב וטביעות נעלים לא תואמות את ההרשעה, כתובות הגרפיטי לא תואמות את הכתב של בן אוליאל ועוד ועוד מחדלי חקירה וממצאים שסותרים את ההרשעה".

"אנו קוראים לשב"כ לחשוף את סרטוני העינויים שבן אוליאל עבר, שכל הציבור יראה מה עשו בחדרי החקירות ללילות שלמים עד שהוא צרח מכאבים את מה שהחוקרים ביקשו שיצרח. בבימ"ש העליון הכל ייחשף ועמירם ישוחרר לביתו", מוסיפים מקורביו של בן אוליאל.

בן אוליאל מרצה את עונשו בכלא אשל בדרום הארץ. לטענת בני משפחתו, הוא זוכה לתנאי כליאה קשים ביותר: "הוא נמצא בתא לבדו, אינו פוגש אסירים אחרים, הוא אינו זכאי לשיחות טלפון, ומקבל ביקור של אשתו ובתו פעם בשבועיים לחצי שעה בלבד מאחורי זכוכית"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לכאורה הודאתו הוצאה תחת עינויים.  


 2. ומתי כבר יתגלה האמת בפרשת אליאור חן  

  שמעון,

  • חמור! אתה מגן על רוצחים פסיכופטים (ל”ת)


 3. פרשת דומא היא השפיץ של הרקבון במערכת המשפח הישראלית  

  יהודי

 4. עלילת דם מזעזעת. בן אוליאל חף מפשע!  (ל”ת)


 5. קשה לי להשתחרר מהתחושה שזה  

  פיני

 6. זה לא משנה אם הממצאים תואמים את ההרשעה או לא, יש לו פאות??? - לכלא!!!  (ל”ת)


 7. כואב הלב, מתפללים שיצליח  (ל”ת)


 8. נא להתפלל עבורו: עמירם בן נורית-שיצא מאפילה לאורה ויזוכה מאשמת שווא  (ל”ת)


;