1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

עשרות חיילים צפון קוריאנים נפצעו ממוקשים שהניחו בעצמם

עשרות חיילים צפון קוריאנים שככל הנראה לא הוכשרו כראוי נפצעו בדרגות שונות ממוקשים אותם הניחו בעצמם בגבול עם סין. המשימה לא הופסקה והובאו אחרים תחתיהם | המטרה היא למנוע עריקת אזרחים

יענקי פרבר, י"ב חשון תשפ"א 30/10/2020 11:30

גול עצמי אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

בזמן שהם מניחים מוקשים לאורך הגבול הסיני כדי למנוע מעריקים לברוח ממשטרו של הרודן קים ג'ונג און, נפצעו עשרות חיילים ממוקשים שהתפוצצו להם תוך כדי הנחה בגבול.

מקור במדינה אמר כי עשרות חיילים צפון קוריאניים נפצעו ממוקשים שהתפוצצו בזמן שכוחות משמר הגבול הטמינו את המוקשים כדי למנוע מאזרחים לערוק מצפון קוריאה, כך דווח ב'רדיו אסיה החופשית'.

תושב צפון קוריאה אמר כי "הרשויות הצבאיות של קים ג'ונג און לא סיפקו הכשרה מספקת לחיילים שהניחו את המוקשים בגבול". רוב האזרחים שנמלטים מהצפון בורחים דרך סין במקום להסתכן בגבול המבוצר בכבדות שמוביל לדרום קוריאה, אך גם פיונגיאנג וגם בייג'ינג נוקטים בשנים האחרונות צעדי מנע במעברי הגבול.

תושב צפון קוריאה שחשף את תאונת המוקשים טען שזו הייתה הפעם הראשונה בתולדות הצפון שמונחים מוקשים בגבול סין. "זה יכול להתפרש רק כניסיון לאטום לחלוטין את הגבול ולמנוע מהאזרחים לברוח", אמר.

לעומת זאת, ידוע כי ישנם מיליוני מוקשים בקרבת הגבול עם דרום קוריאה, חלקם נותרו ממלחמת קוריאה שהסתיימה במבוי סתום בשנת 1953. למרות התאונה האחרונה, חיילים צפון קוריאניים נוספים הוקצו לסיים את עבודת המוקשים, אמר המקור.

עם זאת, הפיצוץ גרם להם להיות עצבניים ולא רגועים, כך לדברי המקור, וזאת לאחר שמנהיגי הצבא לא הצליחו לספק הכשרה מתאימה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;