1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

שלב הניסוי: קיבל את החיסון ורץ 8 קילומטרים

בבית החולים 'הדסה' ממשיכים את שלב הניסוי בבני אדם בחיסון המיוצר במכון הביולוגי נגד הקורונה. אפי, אחד הנסיינים, מספר כי הוא "מרגיש מצוין ואפילו רץ היום 8 קילומטרים"

יוסף קליין, י"ח חשון תשפ"א 05/11/2020 16:47

בבית החולים הדסה חיסון חיסון צילום: David Cohen/Flash90

רץ למרחקים ארוכים: במרכז למחקרים קליניים בהדסה ממשיכים את שלב הניסוי בבני אדם שהחל עם חיסונם של הנסיינים הראשונים בחיסון נגד הקורונה המיוצר בידי המכון הביולוגי. ב'הדסה' עוקבים מידי יום אחר המדדים של 3 משתתפי הניסוי שקיבלו השבוע לראשונה את החיסון בהדסה עין כרם, ושם נערכים להרחבת הניסוי על נסיינים נוספים.

עד כה, המשתתפים אשר משתפים את הרגשתם באפליקציה ייעודית, מספרים כי חשים בטוב ואינם מציגים תגובות חריגות מאז קבלת החיסון. במרכז הרפואי הדסה נערכים למתן החיסון למשתתפים נוספים בשבוע הבא, וארבע משתתפות חדשות זומנו ליום ראשון לאחר שנמצאו מתאימות בבדיקות רפואיות.

ב'הדסה' פרסמו שיחה יומית בין חנה דרורי, ראש צוות המרכז למחקר קליני בהדסה עם אפי בן ה-26 מירושלים, אשר קיבל את החיסון ביום שני בבוקר, שמספר כי הוא מרגיש מצוין. ״אני מרגיש מצוין, הכול ממש רגיל״, מדגיש אפי. ״אתמול בערב אפילו יצאתי לריצה של 8 קילומטרים״.

הניסוי מופעל גם בבית החולים 'שיבא', והוא צפוי להתרחב בשבוע הקרוב. אך למרות העובדה שבעולם ישנם חיסונים שנראה כי הם הגיעו לשלב מתקדם יותר, במכון הביולוגי אמרו השבוע כי "התחושות שלנו מצוינות". 

 עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מכיר אותו , בדרך כלל רץ 3 פעמים בשבוע 15 ק"מ, החיסון הוריד אותו ל 8 ק"מ זוועה.  (ל”ת)

  מרים המרימית חרדית פקאצה

 2. יופי... החיסון יכול להתאים לאצנים.. בתקווה שלא יהפכו לעקרים  (ל”ת)

  רח"ל

 3. לא להתרגש, אולי הוא קיבל פלציבו (חיסון דמי)???? אמור להיות בין האנשים קבוצה כזו ואי אפשר לדעת מי מביניהם קיבל דמי ומי קיבל חיסון אמיתי  (ל”ת)

  שמויגר

;