י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024
ייצוג הולם

ח"כ ארבל ליועמ"ש: הפרקליטות מתעלמת לחלוטין מהחרדים

חבר הכנסת משה ארבל תוקף במכתב ליועמ"ש על הדרת חרדים מעבודה בפרקליטות המדינה • "התנהלות מעין זו פוגמת ביחסים בין הציבור החרדי ופוגעת באמון הציבור בגוף שהוא הכרחי לפעולתו התקינה"

ח"כ ארבל ליועמ"ש: הפרקליטות מתעלמת לחלוטין מהחרדים
חה"כ ארבל בבית המשפט צילום: באדיבות המצלם
סגן יושב ראש הכנסת חבר הכנסת משה ארבל (ש"ס) שלח היום מכתב מיוחד ליועץ המשפטי אביחי מנדלבליט, ולנציבת שוויון הזדמנויות בעבודה עורכת הדין מרים כבהא, בו התריע על התעלמות מהחובה למתן ייצוג הולם לבני האוכלוסייה החרדית מצד פרקליטות המדינה.
 
"לאחרונה" כותב ארבל, " פרסמה פרקליטות המדינה את סיכום שנת 2019 של עבודת הפרקליטות. בסיכום מפורטים נתונים ביחס לעבודת הפרקליטות על חטיבותיה השונות וביחס לכוח האדם בפרקליטות. בין היתר, הוצגו בסיכום תחת הכותרת 'העדפה מתקנת' נתונים בעניין מספר העובדים בפרקליטות שהם בני החברה הערבית, הדרוזית והצ'רקסית וכן עובדים יוצאי אתיופיה" כך פותח ארבל.
 
עוד מוסיף ארבל כי "חוק שירות המדינה, קובע חובת ייצוג הולם בקרב העובדים בשירות המדינה, בכלל הדרגות והמקצועות, בכל משרדי הממשלה ויחידות הסמך, של בני האוכלוסייה הערבית, יוצאי אתיופיה וכן בני האוכלוסייה החרדית. בשנת 2016 תוקן סעיף 15א כך שיכלול גם את בני האוכלוסייה החרדית בין הקבוצות להן יינתן ייצוג הולם בשירות המדינה. זאת, הן מתוך הכרה בשיעורם הנמוך של חרדים בשירות המדינה והפער שנוצר כתוצאה מכך בין המדינה ושירות המדינה לאוכלוסייה החרדית, והן מתוך הכרה בתועלת שיביא גיוון שורות עובדי המדינה לפעולתו של שירות המדינה ולאמון הציבורי בו".
 
"לאור זאת" כותב הח"כ הנמרץ מש"ס, "הופתעתי והצטערתי לראות כי בסיכום פרקליטות המדינה לא רק שלא מצוין כי חל גידול במספר העובדים החרדיים בפרקליטות, או כי נעשו ניסיונות לגוון את כוח האדם בפרקליטות" תקף ארבל, והוסיף "ישנה התעלמות מוחלטת מבני האוכלוסייה החרדית ומהחובה החוקית לפעול כדי ליתן לה ייצוג הולם. נדמה כי מבחינת פרקליטות המדינה האוכלוסייה החרדית שקופה לחלוטין ואין צורך אפילו להתייחס לקיומה בסיכומים רשמיים של הפרקליטות. עוד יוער, כי עיון בסיכום מעלה כי הפרקליטות נהגה ביחס דומה והתעלמה גם מאוכלוסיות נוספות שזכאיות לייצוג הולם לפי החוק, בהן אנשים עם מוגבלויות".
 
"לא ייתכן שדווקא פרקליטות המדינה" תוהה ארבל, "חלק אינטגרלי ממשרד המשפטים המופקד על ייצוג המדינה בבתי המשפט, תתעלם מלשון ומרוח החוק ומהחובה החוקית המוטלת עליה. התנהלות מעין זו פוגמת ביחסים בין הציבור החרדי ומיעוטים נוספים שלא זכו להתייחסות בסיכום לפרקליטות המדינה ופוגעת באמון הציבור בגוף שהוא הכרחי לפעולתו התקינה. אבקשך לפעול לבירור העניין ולבחינת עמידת הפרקליטות בהוראות החוק בהקדם" כותב ארבל לסיום.
 
פרקליטות שילוב חרדים משה ארבל אביחי מנדלבליט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד