1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

אירוע נדיר: הרבי הכניס ספר תורה ופרץ בבכי

מעמד מיוחד התקיים בליל שישי האחרון בבני ברק, ספר תורה אישי שהכניס האדמו"ר מטשערנוביל לבית מדרשו עורר התרגשות גדולה אצל החסידים שהגיעו למעמד שנערך בבניין המוסדות. הרבי הורה לא לקשט בתפאורה לכבוד המעמד  

משה ויסברג, כ"ח חשון תשפ"א 15/11/2020 23:31

החסידים התרגשו האדמו"ר מטשערנוביל האדמו"ר מטשערנוביל צילום: שוקי לרר

אירוע מרומם וסגור נערך בליל שישי האחרון בחצר חסידות טשערנוביל בבני ברק - הכנסת ספר תורה שהכניס האדמו"ר לבית המדרש של החסידות. 

מדובר בספר תורה פרטי שכתב האדמו"ר והכניסו להיכל בית המדרש של החסידות, למעמד הגיעו כל החסידים בבגדי שבת וחג. 

ל'בחדרי חרדים' נודע כי כתיבת ספר התורה נמשכה כמה שנים, והמעמד החל ביום רביעי, עם מעמד סיום כתיבת אותיות בנפרד לכל ילדי החסידות.

כשהאדמו"ר סיים לכתוב את ספר התורה למחרת בפני החסידים בשיא המעמד הרבי בירך שהחיינו בשם ומלכות, הרבי פרץ בבכי בהתרגשות גדולה, מחזה שהיה לדבר נדיר בעיניהם, שכן מעולם לא ראו את האדמו"ר בוכה.

האדמו"ר נשא דברים במעמד סיום כתיבת האותיות ואמר: "לאחרונה התחילו להתפלל ליד הבית בגלל הקורונה, צריכים לחזור להתפלל בבית המדרש, צריכים להביא את הילדים שוב פעם לסעודה שלישית, זה זמן גדול רעווא דרעוין".

ספר התורה יצא ללא תהלוכה מהיכל הישיבה לבית המדרש של החסידות הנמצא באותו בניין ברחוב חבקוק פינת רחוב השומר בבני ברק ובמקום נערך רק שולחן 'לחיים' והסעודה נערכה רק לבני המשפחה. 

ל'בחדרי חרדים' נודע כי הרבי ביקש מהחסידים שיסירו את התפאורה שכבר הכינו לקראת המעמד וכן לא לפרסם מודעות על המעמד שנערך. 

הרבי מטשערנוביל נחשב לאחד מגדולי וצדיקי האדמו"רים בדורנו ורבים משחרים לפתחו לקבל את ברכותיו. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. גם אני טשערנאביל  

    יפת

;