1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מקומי

הקאמבק של רון קובי; דורש לבטל את הדחתו

כשנה לאחר שהודח מתפקיד ראש העיר טבריה, רון קובי שהפך בזכות עצמו לאחד מגדולי אויבי החרדים שקמו בשנים האחרונות מבקש לשוב ללשכת ראש העיר

קובי בורנשטיין, א' כסלו תשפ"א 17/11/2020 22:17
תגיות:

"לאור התפתחות דרמטית" רון קובי רון קובי צילום: יונתן זינדל / פלאש 90

ראש עיריית טבריה לשעבר רון קובי שהודח לפני כשנה על ידי משרד הפנים עקב אי העברת תקציב, פנה באמצעות עורכי דינו לשר זאב אלקין שהיה ממנה על תהליך הדחתו מטעם משרד הפנים בבקשה לשנות את ההחלטה עקב טענות לניגוד עניינים.

במכתבה מציינת עו״ד דפנה הולץ לכנר - עורכת דינו של קובי, כי "פנייה דחופה זו נשלחת אליך לאור ההתפתחות הדרמטית שארעה לפני שבועיים ימים בדיוק, כאשר שר הפנים, אשר היה מנוע מלעסוק בעניינו של מרשי כאמור, החליט על מינויו של חבר בצוות השימוע, בועז יוסף, לתפקיד ראש הוועדה הממונה בטבריה. התפתחות זו מציגה באור בהיר, חדש וחד משמעי את כל המהלך שקדם להפסקת כהונתו של מרשי כראש עיריית טבריה והיא מהווה הוכחה ניצחת לנכונות טענות מרשי וחברת סיעתו, הגב' ברזילי, כפי שהועלו באופן נחרץ במהלך השימוע, בדבר קיומו של פגם מהותי היורד לשורשו של עניין בהליך השימוע שהתקיים, וזאת בשל ניגוד עניינים בו היה מצוי חבר הצוות, הממונה על המחוז, בועז יוסף".

לדבריה, למרות שטענת ניגוד העניינים הועלתה על ידי הנוגעים בדבר בהזדמנות הראשונה, הטענה כלל לא נדונה על ידי עורכי השימוע ומשכך גם לא הוכרעה על ידם ובהמשך אף לא הובאה לפתחו של השר אלקין, לצורך שקילתה בטרם קבלת החלטתו בדבר הפסקת כהונתו של רון קובי כראש העירייה. היא ציינה כי בישיבת השימוע השנייה, מיד בפתח דבריו, העלה רון קובי כטענה ראשונה את טענת ניגוד עניינים הן ביחס למנכ"ל משרד הפנים ועל כך השיב היועץ המשפטי, עו"ד יהודה זמרת כי "....הם לא רואים את עצמם בניגוד עניינים והם יקבלו את ההחלטה בלב פתוח ובנפש חפצה".

בהמשך היא שוטחת מספר טענות המצביעות לדבריה על כך שהליך מינויו של בועז יוסף אינו כשר עקב חשד לניגוד עניינים וציינה כי "בעניין חמור זה לא יועילו לשר הפנים כל ניסיונותיו לטשטש את עקבות הפגם הקשה שדבק בהליך הדחתו של מרשי, על ידי כך שהמתין במשך עשרה חודשים מלבצע את המינוי של בועז יוסף לתפקיד. להיפך, עצם ההמתנה של שר הפנים מלבצע את המינוי מיד עם סילוקו של מרשי מכהונתו, (תוך שבתקופת עשרת החודשים האחרונים הציב בתפקיד את סמנכ"ל משרדו שכעת ימשיך בתפקידו כסמנכ"ל), היא המעידה והמחזקת את קיומם של השיקולים הזרים וניגוד העניינים שדבקו בהליך השימוע ואשר אותם ביקשו להסתיר עד עתה".

רון קובי עצמו כתב הערב כי "השר אריה דרעי מצפצף בדרכו שלו על כל החוקים המינהליים האפשריים, כל מטרתו להפוך את טבריה לעיר תיירות חרדית. השר אלקין הפך לחותמת גומי גמישה של אריה דרעי, עוד אבן ונדבך במכירת המדינה לסיעות החרדיות. טבריה נלחמת על עתידה. העיר הזו נשדדה מהתושבים שלה".

כזכור, לפני כעשרה חודשים החליט השר זאב אלקין להפסיק את כהונתו של ראש עיריית טבריה, רון קובי. השר אלקין החליט על כך לאחר שבחן במשך ימים את נימוקי הדרג המקצועי באשר לכשלון אישור תקציב העירייה במועד הקבוע בחוק, על ידי ראש העירייה וחברי המועצה. בהתאם להחלטת בג"ץ, הסמכות להחלטה בנוגע להמשך כהונתו של ראש העירייה, עברה לשר אלקין לאחר שהדבר אושר בממשלה ובכנסת.

יצויין, כי תקציב העירייה לא אושר במועד הקבוע בחוק וגם לא בתקופת הארכה שנתן משרד הפנים והסתיימה ב-30 לספטמבר 2019. על פי סעיף 206 לפקודת העיריות, מועצה שלא מאשרת תקציב עד למועד שקבע משרד הפנים – תפוזר. משכך, הופסקה כהונת חברי המועצה והמועצה פוזרה.

חברי המועצה שפוזרה וראש העירייה הופיעו לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, היועץ המשפטי של משרד הפנים, עו״ד יהודה זמרת, מנהל מחוז צפון בועז יוסף וראש אגף תקציבים במשרד הפנים סיוון להבי והעלו את טיעוניהם באשר לנושא האחריות לאי אישור התקציב. בנוסף לשימועים בעל פה, שלחו חברי המועצה וראש העירייה טיעונים בכתב.

לאחר בחינת הדברים במשך ימים, החליט כאמור השר אלקין להורות על סיום תפקידו של ראש העירייה, רון קובי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. משלחו וחוזר(ת) סימן שחסר לו דעת  (ל”ת)


  • עורכת הדין הזו היא של השמאל שמופיעה 

   צילה

 2. קוביייייייי  

  שושי

 3. עוכר ישראל  

  דויד

 4. קובי  


 5. לא הבנתי מילה אחת מכל הבלה בלה  


 6. הוא לא מעניין אף אחד, גם החילונים התנערו ממנו ומההתנהגות שלו. אז למה כאן ממשיכים לתת לו במה? כמה הוא משלם לכם?  (ל”ת)


  • הצדק והאמת ייעשו ואף ייראו רון נבחר כראש עיר והעבריין דרעי גנב את הבחירות הדמוקרטיות שזו שערוריה פשע !! 

   איילי

  • ימותו הקנאים 


 7. חח לאן נעלם הליצן  (ל”ת)

  והיו למשיסה שוסיך

 8. נודניק  

  יהודה

 9. חשוב להבין  

  פיני

 10. מחפש צומי.. בקושי קיבל לכנסת 469 קולות בטבריה  

  אילן

 11. רון קובי  


 12. תפסיקו באתר החרידי הזה להזכיר את השם שלו, בושה שנותנים לו במה  (ל”ת)


 13. אתם ממש אהבלים  


 14. השתן עלה לו לראש, הוא ידע היטב שאין לו ממה להתפרנס לכאורה, אז למה הוא גרם להדחתו הבלגן?  (ל”ת)

  בינתי

 15. אין לו סיכוי לחזור. שישכח מזה  (ל”ת)


 16. בושה שאתם כאתר חרדי היחידים שנותנים לו לגיטימציה, הוא מנפנף בכתבה הזו, הכתבה מפורסמת אצלו בפייסבוק אתם היחידים שנתתם לו במה!  (ל”ת)


 17. מישהו זוכר איך נקראת המפלגה שהקים ?  


;