י"ג תמוז התשפ"ד
19.07.2024
יפתח אפשרויות תעסוקה

משרד התחבורה החל לקדם כביש כניסה דרומי חדש לעיר חריש

בשורה לתושבי חריש והסביבה: משרד התחבורה החל לקדם כביש כניסה דרומי חדש לעיר חריש • השרה רגב: הכביש החדש שיחבר את תושבי חריש והשומרון עם מרכז הארץ, יפתח בפניהם יותר אפשרויות תעסוקה, מגורים, השכלה ופנאי ויאפשר פיתוח משמעותי של אזורים אלה

משרד התחבורה החל לקדם כביש כניסה דרומי חדש לעיר חריש
הכניסה לחריש צילום: באדיבות המצלם

מחברים את הפריפריה. משרד התחבורה החל לקדם כביש כניסה דרומי חדש (611) שישרת את עשרות אלפי תושבי העיר החדשה חריש. מדובר בבשורה משמעותית לתושבי העיר הקיימים ולעשרות אלפי התושבים הצפויים להתאכלס בקרוב את השכונות החדשות המוקמות בימים אלה בדרום העיר.

הכביש החדש יאפשר לעקוף את עומסי התנועה הכבדים במחלף עירון, ולחסוך להם את זמן הנסיעה באזורי התעסוקה שבתל אביב וחיפה. הכביש החדש יאפשר בנוסף את המשך הפיתוח המתוכנן של העיר בשנים הקרובות, ההולכת ומתפתחת בקצב מואץ וצפויה לאכלס 50-70 אלף תושבים בתוך 3-5 שנים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל'), מירי רגב ציינה כי מדובר בצעד חשוב העושה צדק תחבורתי וחברתי. "הכביש החדש שיחבר את תושבי חריש והשומרון עם מרכז הארץ, יפתח בפניהם יותר אפשרויות תעסוקה, מגורים, השכלה ופנאי ויאפשר פיתוח משמעותי של אזורים אלה", הוסיפה השרה רגב.

הכביש החדש יחבר את דרום העיר, השכונות העתידיות ואזור התעסוקה המתוכנן בחריש, עם כביש 574 המוביל למחלף באקה-ג'ת בכביש 6. הכביש, מצומת שער מנשה (נרבתא), ועד לחיבור עם כביש 574, יהיה כביש דו-מסלולי, בעל שלושה נתיבים, בהם נתיב תחבורה ציבורית לכל כיוון. הפרויקט, בעלות של כ-360 מיליון שקלים, יכלול צומת חדש, מעבר אקולוגי, שני גשרים, מעל כביש 6 ונחל נרבתא, וכיכרות.

הכביש החדש נכלל ברשת הכבישים הארצית (תמ"א 42) ובעתיד הוא צפוי להתחבר עם כביש 444, שיהווה ציר תחבורה ראשי מצפון לדרום, בין מחלף משמר הגבול ועד לראש העין. השרה רגב הנחתה את חברת נתיבי ישראל, לתכנן את הארכת הכביש עד לצפון השומרון, ובכך לשפר משמעותית את הנגישות של תושבי השומרון למרכז הארץ.

חריש כביש מירי רגב משרד התחבורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד