1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

צפו: הניחו מטענים בקלנדיה וקבר רחל ונעצרו

שלושה פלסטינים נעצרו לאחר שהניחו מטעני חבלה במוקדים שונים סמוך לירושלים | במשטרה  אומרים: "נמשיך לעשות הכל בכדי לעצור את המחבלים ולהביאם לדין"
 

אבי גדלוביץ', ו' כסלו תשפ"א 22/11/2020 08:43

בתוך החנות מעצר החשודים מעצר החשודים צילום: מתוך הסרטון

שלושה פלסטינים נעצרו בסוף השבוע לאחר שהניחו מטעני חבלה סמוך לירושלים, באחד המקרים הונח מטען סמוך לקבר רחל, רק בנס לא היו נפגעים.

שניים מהחשודים הגיעו אל עבר מעבר קלנדיה, הניחו 2 מטענים בסמוך אליו ונמלטו. אחד המטענים התפוצץ בסמוך לכלי רכב שעשו דרכם למעבר, מקלנדיה לירושלים מבלי לגרום לנזק או לנפגעים. צוות של לוחמי מג"ב שפעל באזור החל בסריקות בסמוך לכיכר שבצידו הפלסטיני של המעבר ובאחת החנויות הצליחו הלוחמים לאתר את החשודים, קטינים תושבי קלנדיה שנעצרו להמשך חקירה במג"ב.

בחזרה מהאזור נתקלו הלוחמים בהפרת סדר של עשרות חשודים שיידו לעברם אבנים. הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות והאירוע הסתיים ללא נפגעים.

באירוע נוסף בגזרת קבר רחל, זיהתה אחת התצפיות חשוד שהניח מטען ונמלט. כוח משמר הגבול שחצה את גדר הביטחון החל בסריקות ועל פי תיאור הלבוש הצליח לאתר את החשוד בהנחת המטען שלא התפוצץ. החשוד, בן 18 תושב מחנה הפליטים אל-עזה שבבית לחם נעצר להמשך חקירה במג"ב.

"במשמר הגבול פועלים בגזרת עוטף ירושלים לחיזוק ההרתעה ולסיכול טרור תוך היערכות מתוגברת של כוחות במקומות הרגישים בהם ישנם בתקופה האחרונה ניסיונות לפגוע באזרחים ובכוחות הביטחון", אומרים במשטרה, "שתי הפעילויות המוצלחות בסוף השבוע מעידות על נחישות הלוחמים שימשיכו לעשות הכל בכדי לעצור את המחבלים ולהביאם לדין".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;