1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

בישיבה טוענים: הצבא הרס את ארון הקודש

כוחות מג"ב וצבא גדולים הרסו ארון קודש וספרי קודש במהלך פינוי הבוקר של ישיבת חומש. ראש מועצת שומרון: "אירוע חריג, מבקש מצה"ל והמשטרה שהנושא שייבדק לעומק"

אבי גדלוביץ', ז' כסלו תשפ"א 23/11/2020 20:27

מראות קשים הפרוכת של ישיבת חומש לאחר הפינוי הפרוכת של ישיבת חומש לאחר הפינוי צילום: ישיבת חומש

בשעות הבוקר (שני) הגיעו כוחות גדולים של צבא ומג"ב לפנות את תלמידי ישיבת חומש המתחדשת, הפועלת מזה 13 שנים מתוך הישוב חומש שבצפון השומרון שנעקר במהלך תכנית "ההתנתקות".

לגרסת הישיבה, במהלך הפינוי פעלו כוחות מג"ב באלימות, הרסו את ארון הקודש שבישיבה הרסו את האוהל שנבנה לשם מחסה מהגשם לתלמידי הישיבה והחרימו ציוד חשמלי.

זהו הפינוי השני תוך שבועיים. במהלך הפינוי שהתבצע לפני כשבוע פיזרו כוחות מגב חול באמצעות טרקטורים על הציוד האישי של 40 תלמידי הישיבה ובתוכו על ספרי הקודש של התלמידים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, מגורש משא-נור בעצמו, הביע זעזוע מהדברים ואמר: "זהו אירוע חריג, מבקש שייבדק לעומק. אני פונה לדרגי הפיקוד גם בצהל וגם במשטרה לחקור את העניין. תלמידי ישיבת חומש הם אנשים יקרים, שלימוד התורה שלהם הוא מחאתם. היו הרבה פינויים בעבר ולצערי כנראה עוד יהיו עד שהישוב ייבנה מחדש, עם זאת אין כל סיבה וכל הסבר לתמונות כאלו. אני מצפה שהנושא ייבדק לעומק".

מהישיבה נמסר כי "הישיבה נמצאת במקום כבר קרוב ל 14 שנים ומובילה קו שאומר "אין ייאוש" לא ממצוות יישוב הארץ ולא מלימוד התורה. אנחנו נמשיך בכל תנאי ללמוד וללמד בחומש את אהבת הארץ והתורה מתוך שליחות. כיום, כשכולם יודעים שההתנתקות היתה אסון ופעילות הישיבה זוכה לתמיכה ציבורית רחבה, מי שפועל להריסת המקום, פועל בגלוי נגד האינטרס והרצון של עם ישראל. וכשנוגעים בנקודה העיקרית, אסור לנו להתייאש ואנחנו חייבים להמשיך ולאחוז בארץ".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. למה לא אספו את הציוד אם ידעו שהולכים לפנות את המבנה בכוח  (ל”ת)


  2. למה הצבא אשם? מי שלא אסף את ספרי הקודש והפקיר אותם לרשעים אשם! ככה מזלזלים בקב"ה ובתורתו בשביל שיוכלו ללכת ולבקש כסף ו"פיצועים". גועל נפש שאנשים כאלו קוראים עצמם חרדים. ידעו שהרשעים יפנו, היו חייבים לקחת את ספרי הקודש  (ל”ת)


  3. כבר רגילים למעללי צבא הגנה לישראל השם ירחם  (ל”ת)

    חובת גילוח זקנים

;