1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל: חיסונים לא לפני אמצע הקיץ

מנכ"ל אסטרהזניקה בישראל מצנן את ההתלהבות ומצהיר: הצלחנו לייצר לישראל ערוץ ייעודי שעומד בכל התקנות בטווחי הזמן האלה. נעשה את כל המאמצים כדי שזה יגיע כמה שיותר מוקדם, אבל קשה מאוד להתחייב על הדברים האלה

אהרן מילר, ח' כסלו תשפ"א 24/11/2020 11:30
תגיות:

מצנן את ההתלהבות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Unsplash

בעוד שנציג חברת מודרנה הכריז ביום ראשון כי אזרחי ארצות הברית יוכלו להתחסן תוך 24 שעות מרגע אישור החיסון. ובעוד כ-20 יום אזרחי ארצות הברית יחלו לקבל את החיסון, בחברת אסטרהזניקה העניינים קצת יגעים

אחרי הודעת החברה אתמול כי החיסון נגד הקורונה הוכח כיעיל ב-90%, אוהד גולדברג, מנכ"ל אסטרהזניקה ישראל, אמר הבוקר (שלישי) לניב רסקין בתכנית 'חדשות הבוקר' של N12 כי חיסוני אסטרהזניקה יגיעו לישראל רק באזור חדשי מאי-יוני באמצע הקיץ. "כרגע בסוף החציון הראשון שזה מאי-יוני. אסטרהזניקה מייצרת מערך מאוד גדול שעובד על חלוקה עולמית וכמה שיותר שיוויונית. הצלחנו לייצר לישראל ערוץ ייעודי שעומד בכל התקנות בטווחי הזמן האלה. נעשה את כל המאמצים כדי שזה יגיע כמה שיותר מוקדם, אבל קשה מאוד להתחייב על הדברים האלה ואנחנו לא יוצאים בספקולציות ובהצהרות שאנחנו לא יכולים לעמוד בהן".

גולדברג הסביר את את פשר העיכוב. הרגולציה. אסטרהזניקה תעבוד מול ה-FDA, EMA ורשויות רגולטוריות סביב העולם כדי לוודא שזה עובר הכי נקי שאפשר, התוצאות שיצאו אתמול 90% יעילות במתן של חצי מינון ולאחר ארבעה שבועות מינון מלא, זאת בשורה חסרת תקדים לנגיף הקורונה ששיתק את העולם".

"לאסטרהזניקה יש אפשרות לייצר שלושה מיליארד חיסונים. זה הייצור הכי רחב של חיסונים אי פעם בטווח כל כך קצר. נביא עשרה מיליון חיסונים לישראל החל מסוף החציון הראשון, זאת הבשורה הגדולה. ננסה להקדים את זה כמה שיותר. לפעמים הזמנים כן מתקצרים ככל שיכולות הייצור עולות ועולות" הוסיף גולדברג.

גולדברג התייחס בנוסף לסקרים שפורסמו בהם נטען כי מעל 50% מהציבור חושש מהחיסונים, והצהיר כי לא ייקח את החיסון, ואמר "פרופיל הבטיחות שלנו הוא מאוד טוב. אין אשפוזים ואין תופעות לוואי שקשורות לחיסון. מדובר על 50,000 נסיינים ברחבי העולם ולא היו שום מקרי מחלה בקרב אלו שקיבלו את החיסון, אלה דברים חסרי תקדים בניסויים כאלה גדולים. רצינו לוודא שאין שום אפשרות לבעיה בטיחותית. אנחנו עומדים מאחורי זה".

"בעולם של חיסונים, 90% זה חסר תקדים. כל החיסונים מאוד חשובים, מתחילת הדרך איחלנו בהצלחה לכולם, גם לפייזר ולמודרנה. המשחק הוא לא בין החיסונים אלא שכל החיסונים יגיעו כמה שיותר מהר. אנחנו בעולם משותק ולתעשיית התרופות יש שליחות עצומה להוציא אותנו מהמצב הזה", אמר גולדברג לסיום בהתייחסות לאחוזי היעילות של אסטרהזניקה הנמוכים בכמה אחוזים מהמתחרות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;