1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

זהירות שימו לב: שוטרים בלבוש אזרחי נותנים דוחות באוטובוסים • צפו

שוטרים בלבוש אזרחי ובמדים עולים לאוטובוסים בשכונה החרדית בגבעת שאול ומחלקים דו"חות, בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים' נראים שוטרים העולים לאוטובוס ומחלקים דוחות • צפו

חני לוין, י' כסלו תשפ"א 26/11/2020 11:33

בשכונה החרדית השוטר נותן דוח לנוסע השוטר נותן דוח לנוסע צילום: מתוך הסרטון

המשטרה פתחה ככל הנראה במבצע אכיפה, בה שוטרים בלבוש אזרחי ובמדים, עולים לאוטובוסים ומחלקים דוחות. אחת הנקודות היא הכניסה לשכונה החרדית גבעת שאול, שם עולים השוטרים לאוטובוסים, בהם רוב הנוסעים הם חרדים.

נוסע חרדי מקבל דוח באוטובוס. צילום: יצחק כרמלי

בתיעוד שהגיע ל'בחדרי חרדים' נראה אדם חרדי יושב באוטובוס כאשר עולה שוטר ונותן לו דו"ח על סך 500 שקלים, לטענת הנקנס הוא הקפיד לכסות את דרכי הנשימה את האף והפה, רק שהחזיק את המסיכה בידו ולא עטה אותה על האוזניים, ולמרות זאת הוא נקנס.

יצויין כי מעדויות של נוסעים נוספים אשר שהו באוטובוס עולה כי בתחנת האוטובוס שהו אנשים לא בעלי חזות חרדית ללא מסיכה כלל, ולהם לא ניתנו קנסות.

שימו לב: אם חליתם כבר בנגיף הקורונה וע"כ הנכם בטוחים כי לא ינתנו לכם דוחות בגין אי חבישת מסיכה, שימו לב כי הדוחות ניתנים לכולם ואין הבדל בין אדם שעבר קורונה לבין אדם שלא חלה כלל.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "המשטרה כפופה להוראות משרד הבריאות ובהתאם לדרישות הבריאותיות נעשית האכיפה לרבות חובת עטיית מסכה. חשוב לציין כי מתחילת הקורונה בסביבות פורים המשטרה רשמה מעל ל-380.000 דוחות שונים מיעוטם ניתנו לציבור החרדי. החוק הוא אחיד לכל המגזרים והמשטרה פועלת בהתאם. אנו דוחים כל טענה לאכיפה בררנית כלפי הציבור החרדי או כלפי כל ציבור אחר. במקרה המדובר השוטרים שהיו במקום הבחינו באדם שלא עטה מסיכה מבין כלל נוסעי האוטובוס שהקפידו על כך. חשוב לציין ולהדגיש. שוטרי משטרת ישראל מסכנים את נפשם בימים כתיקונם ובוודאי בימים אלו. השוטרים מונחים לנהוג ברגישות עם כלל הציבור ובוודאי עם הציבור החרדי. בצד הקביעה הזו חלה חובה על הציבור להקפיד במשנה תוקף על ההוראות על מנת להציל חיים ובכוחות משותפים נעבור את התקופה הקשה."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מסכה  

  א.ע.

  • זו אנטישמיות. מה רע, קצת להיות נאצים. הרי הנאצים גם בני אדם. חבל לבזבז גז, אפשר לעשות את העבודה ביעילות עם החיסונים. (ל”ת)

   יהודי מזרחי

 2. מסכה לא שמים ליופי או להראות שיש מסכה היא צריכה לאטום את הפה והאף  


 3. לא נשים מסיכות!!! קיפצו לנו עם הבולשיט הזה, חולי נפש. נשמע לרופאים  (ל”ת)


  • חולה נפש אתה, יורקים עליך ואומר שיורד גשם מטומטם (ל”ת)


 4. איפה כתוב בתקנות שזה צריך להיות תפוס באוזניים ?  

  מאיר

 5. כיסוי דרכי הנשימה  

  דוד

 6. עם כל הצער על הקנס, מי שלא שם מסכה הוא פושע  

  נוסעת בתחבורה ציבורית

;