1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

הפרויקטור החדש בהצהרה ראשונה: "סגר שלישי בהחלט על הפרק"

בהצהרה ראשונה שמסר פרויקטור הקורונה החדש, הוא נשמע מודאג למדי, למרות שלנו האזרחים המצב נראה בשליטה. "אני רואה את הדברים אחרת. זה לא הולך להיות קל וקצר. הקורונה תהיה כאן בשנה הקרובה. חיסון יעיל  יהיה במקרה הטוב סביב אמצע 2021" • דבריו המלאים

אהרן מילר, י' כסלו תשפ"א 26/11/2020 21:19

אש משדר דאגה ופורס תכניות פרופ' נחמן אש בהצהרה פרופ' נחמן אש בהצהרה צילום: באדיבות המצלם

פרויקטור הקורונה, פרופ' נחמן אש מסר הערב (חמישי) תדריך ראשון במסגרת תפקידו, בדבריו התייחס למצב התחלואה המדאיג, והאפשרות כי יוטל סגר נוסף. גם על נושא ה'דרכון הירוק' אמר כי הנושא נמצא בבדיקה, "לא תהיה אפליה" הדגיש.

בפתח דבריו אמר אש "אזרחי ישראל, עם כניסתי לתפקיד ראש מגן ישראל – אני מצדיע לכם. אני, ואיתי כל מובילי המאבק בקורונה – רואים את המחירים הכואבים שאתם משלמים ואת הדרך האחראית בה אתם נוהגים. אתם מקריבים המון ופועלים איתנו – למען בריאות העם וטובת הכלל". עוד הוסיף אש ותקף את אלו המזלזלים בנחיות "לצערי, יש גם אנשים חסרי אחריות, שמהווים סכנה לכולנו. אלה שמתקהלים, שלא עוטים מסיכות, שעורכים אירועים המוניים. רוב העם עומד על המשמר, המיעוט שמזלזל – מסכן את כולנו".

עוד אמר הפרוייקטור להזהיר "דווקא כעת, עם פתיחת המסחר והלימודים נדרשת עוד אחריות אישית בטרם תתרחש הידרדרות מהירה. חייבים שילוב בין אחריות אזרחית ואכיפה קפדנית. אנחנו נערכים במרץ להוביל מבצע חיסונים ארצי, בסיומו אני מקווה שנוכל להכריז שהעם בישראל ניצח את הקורונה. אבל זה ייקח עוד זמן. נכונו לנו עוד ימים קשים. יש מי שחושב שהקורונה אוטוטו מאחורינו. אני רואה את הדברים אחרת. זה לא הולך להיות קל, זה לא הולך להיות קצר. הנחת העבודה שלי כראש מגן ישראל היא שהקורונה תהיה כאן בשנה הקרובה. חיסון יעיל של האוכלוסייה יהיה במקרה הטוב סביב אמצע 2021, ובמקרה הפחות טוב – לקראת סוף השנה הבאה".

"לכן עלינו כמדינה וכאזרחים להיערך לפחות לשנה שבה עדיין נחיה בשגרת קורונה. זה הרבה זמן וזו משימה מורכבת. מול האתגר הזה – לקחתי על עצמי את תפקיד ה"פרויקטור הלאומי". נאמן לערכיי כרופא, כקצין רפואה ראשי בצה"ל וכמנהל במערכות הבריאות – תפקידי הוא לשמור עליכם, מפני הידרדרות ותחלואה. אך עלי גם לאפשר לכם שגרת חיים סבירה לצד הקורונה. לכן בשנה הקרובה אוביל שורת מהלכים שמטרתם לאפשר לנו לחיות טוב יותר ובקלות רבה יותר עם הקורונה עד שיגיעו החיסונים. אני מודיע כאן שנייצר לאזרחי ישראל דרכון ירוק. הדרכון יגדיר אנשים שהם בסכנה פחותה להדביק או להידבק. כבר בימים הקרובים נעביר לקופות החולים למעלה ממיליון בדיקות סרולוגיות לביצוע", בישר הפרויקטור. 

אש הסביר איך יעבדו הדרכונים הירוקים "על בסיס בדיקות הנוגדנים, נדע מי איננו בסכנת הדבקה והוא יקבל "דרכון ירוק". את הדרכון יקבל גם מי שהחלים מהמחלה. אפשר לומר שהרמזור לא יהיה רק לגבי אזורים אלא גם לגבי אנשים. כראש מגן ישראל בכוונתי להעביר עוד סמכויות לרשויות ועוד מידע לכם האזרחים. הנחתי לפרסם את מפת הרמזור המלאה שתהיה זמינה לכל אדם. חשוב שתכוונו את הפעילות שלכם בהתאם למפת הרמזורשיקלו היטב את הצורך בכניסה לאזורים אדומים במפה".

לסיום הזהיר הפרויקטור, "האם ומתי יהיה סגר שלישי? זה בהחלט על הפרק. סגר שלישי תלוי בנתונים ותלוי בנו. למעשה זה אותו דבר: הנתונים משקפים את ההתנהגות שלנו. כרגע הנתונים מדאיגים. מקדם ההדבקה גבוה מ-1. גם מספר החולים היומי גבוה מהרצוי, והיום הגענו ל 1,000. אין מקום לשאננות! בתי הספר מתחילים להיפתח, מחר בבוקר יחל פיילוט קניונים ושווקים. עלולה להתרחש הידרדרות שתוביל לסגר. כראש מגן ישראל לא אהסס בעתיד להמליץ על סגר ארצי אם נידרש לכך. אזרחי ישראל, אנחנו נוכל להשיג שגרת חיים סבירה לצד הקורנה אך ורק אם נקפיד על ההנחיות. בראש ובראשונה: עטו מסיכות! המסיכה היא אמצעי המיגון האישי החשוב ביותר זה חשוב מאד! הקפידו על מסיכות – בעיקר בתוך מבנים ובחדרים. שימרו על ריחוק! בצעו פעילויות בחוץ! אל תלכו לאירוע בו יש מפגש המוני! זה המפתח למניעת סגר שלישי!".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הזוי  


 2. אולי מספיק לחרטט  


 3. כן הבנו כבר מתחילת החרטוטים שיהיה עוד הרבה סגרים במכוון  

  שנה סגר שקר

 4. סגרים לא מועילים  (ל”ת)

  צבי

 5. כן כן, הלא אמרו הסגר הבא בחנוכה.  (ל”ת)


 6. המחליף פרה בחמור  (ל”ת)

  פוי

 7. המחליף פרה בחמור גמזו אש  (ל”ת)

  ן

 8. סגר ועוצר רק על ...  


 9. וְעִם כָּל דָּא אִם חָזַר בִּתְיוּבְתָּא, עֲלֵיהּ אִתְּמַר "וָשָׁב וְרָפָא לוֹ" (ישעיהו ו, י),  

  עת ברור

 10. חייבים להפסיק האלימות הזה נגד אזרחים  


;