1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

נדם ליבו בשטיבל: רבי וועלוול יוסקוביץ ז"ל

הרה"ח רבי אברהם זאב (וועלוול) יוסקוביץ ז"ל מפארי חסידי גור, הלך לעולמו בשבת קודש, לאחר שהתמוטט מדום לב בבית החסידים של גור. מכריו מספרים כי לקח באופן קשה את פטירת חברו הטוב, בעל התפילה ר' מנחם אדלר ז"ל, שנפטר ביום שישי 

משה ויסברג, י"ב כסלו תשפ"א 28/11/2020 22:12
תגיות:

לקח קשה את פטירת חברו נרות. אילוסטרציה נרות. אילוסטרציה צילום: pexels

ברוך דיין האמת: בשבת הלך לעולמו באופן פתאומי, הרה"ח רבי אברהם זאב (וועלוול) יוסקוביץ ז"ל, מחשובי וזקני חסידי גור, שנפטר בשבת בבוקר מדום לב בשטיבל של חסידי גור ברחוב יהושע בבני ברק, שם התמוטט והוא בן 90 בפטירתו.

המנוח ז"ל נולד בפולין בז' חשוון תרצ"א, לאביו הרה"ח רבי אריה לייבל יוסקוביץ ז"ל ולאמו מרת רבקה ע"ה.

במשך שנים התגורר בתל אביב, עד שעבר להתגורר בבני ברק והתיישב ברחוב הגר"א בעיר. בהגיעו לפרקו נישא לרעייתו, בתו של הרה"ח ר' חיים חנוך העניך שלסר ז"ל, אשר היה סמל לחסידים העושים את תורתם קבע ומלאכתם עראי.

היה חסיד וותיק והיה נחשב לאחד מפארי חסידות גור, קשר מיוחד היה לו עם גיסו הרה"ח המשפיע רבי מרדכי (מוטל) מיירנץ זצ"ל, מהחסידים המפורסמים ביותר בחסידות גור ומזקני תל אביב של מעלה. 

במשך שנים שימש ר' וועלוול כמשגיח כשרות בישיבת 'אמרי אמת' של חסידות גור בבני ברק, והיה מהדר בכשרות שזו תהיה יותר מהודרת מבית פרטי, "רמת הכשרות של ר' וועלוול הייתה לשם דבר", מספרים מכריו ל'בחדרי חרדים'.  

ביום שישי האחרון נפטר חברו הקרוב בעל התפילה מגור הרה"ח ר' מנחם יחזקאל הכהן אדלר ז"ל ומכריו אומרים הערב כי ליבו לא עמד כאשר שמע על פטירתו, בעקבות הקשר המיוחד שהיה בין השניים עשרות שנים.

הותיר אחריו דור ישרים מבורך, בנים ובנות, חתנים ונכדים, הממשיכים את דרכו. אחותו הרבנית דבורה ליברמן שתחי' אשת הרב ישעיהו ליברמן מנהל הסמינר בירושלים.

מסע הלוויה הערב בשעה 21:00 (מוצאי שבת קודש, פרשת ויצא) מבני ברק, לבית העלמין בקרית שאול, שם נטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. פתאום אחרי תשעים שנה  (ל”ת)

    ריכטיג

  2. וועלוול יוסקוביץ  (ל”ת)

    מכר קרוב

;