1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

הנער החרדי שנעצר תובע את מפקד המשטרה

נער חרדי כבן 14 העונה לשם ידידיה אפשטיין נעצר בחודש יוני האחרון במהלך סיבוב שערי הר הבית | הוא נאזק למשך לילה שלם ותמונתו פורסמה | כעת, הוא תובע את מפקד התחנה בעשרות אלפי ש"ח

אבי גדלוביץ', ט"ו כסלו תשפ"א 01/12/2020 08:53

התמונה שעוררה סערה ידידיה אפשטיין במעצר ידידיה אפשטיין במעצר צילום: באדיבות המצלם

הנער החרדי ידידיה אפשטיין בן ה-14 שתמונתו באזיקים בתחנת המשטרה עוררה סערה, הגיש באמצעות עורך דינו איתמר בן גביר תביעה על סך של תשעים אלף ש"ח נגד מפקד תחנת לב הבירה שימי מרציאנו, קצין ושוטר נוסף וכן נגד משטרת ישראל.

כתב התביעה כולל בתוכו מספר אירועים, כשהחמור ביניהם הוא האירוע המפורסם בו נעצר אפשטיין במהלך סיבוב שערים סביב העיר העתיקה בחודש יוני 2020.

בכתב התביעה מפורטת השתלשלות האירוע כאשר במהלכו דרשו השוטרים מאפשטיין וחבריו לעזוב את המקום כאשר ערבים מהלכים חופשי בעיר העתיקה.

לאחר מכן נטען כי הקטין הותקף על ידי שוטרים ובסופו של יום מצא את עצמו עצור בתחנת המשטרה. בכתב התביעה הודגש כי גם עיכובו של אפשטיין היה מנוגד לחוק, אולם מעצרו לאחר מכן למשך לילה שלם היה ללא כל סיבה במיוחד כאשר המשטרה ביקשה לשחררו למחרת בבוקר בתנאים מגבילים. 

גם לאחר שנעצר, טוען עורך דין איתמר בן גביר, ההתעמרות באפשטיין לא הופסקה ובמקום להילקח לבית מעצר לנוער הוא נכבל על ידי השוטרים בניגוד לחוק האוסר כבילת קטין, והושאר על ספסל התחנה במשך לילה שלם, ללא מזרון ושמיכה. 

בתביעה עולות טענות נגד המשטרה, שבעקבות הסערה הציבורית, כך נטען, הדליפה סרטון מתחנת המשטרה, וכן טענות בגין לשון הרע כאשר אחד השוטרים כינה את אפשטיין "הארי פוטר החרדי".

באירוע נוסף שמפורט בכתב התביעה מחודש אוקטובר 2020, מפרט אפשטיין כיצד הותקף על ידי מפקד תחנת לב הבירה, שימי מרציאנו,  רק כי העז לצלם את אחד השוטרים שפגע במפגין חרדי.

אירוע אחר מתייחס לעיכובו של אפשטיין לשווא במהלך סיבוב שערים נוסף. כאמור, סכום הפיצוי המבוקש הוא תשעים אלף ש"ח.

עו"ד בן גביר אומר הבוקר: "מדובר במספר אירועים חמורים שבהם המשטרה שללה זכויות מנער קטין, שוטרים ובהם מפקד תחנה תקפו אותו, באירוע מיוני 20 הוא נעצר במעצר שווא, נכבל באזיקים בניגוד לחוק ואם לא די בכל אלה הוא הושאר לישון על ספסל תחנת המשטרה. החלטנו שלא להמתין למח"ש שתגיש כתב אישום ותמצא את הדין עם השוטרים שפגעו במרשי, כולנו תקווה שזה יקרה בכל אופן השוטרים גם יצטרכו להתמודד עם תביעה אזרחית שמבקשת לעשות צדק, ולהחזיר את מצבו של הקטין לקדמותו. לא ייתכן כי שוטרים במשטרה יתעללו בקטין, יפגעו בו ואף יעליבו אותו רק כי הוא מרגיז אותם ועושה סיבובי שערים סביב העיר העתיקה בירושלים".

ממשטרת ישראל נמסר: כתב התביעה טרם התקבל במשטרה ולכשיתקבל אנו נשיב לו ככל שנדרש בבית המשפט כמקובל.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. סתם נער רחוב...  

  ח

  • אבל יש לו שכל והוא לא מנצל אותו... 

   חבל עליו

 2. למה ??  


  • קלגסים כחולים (ל”ת)

   שוטר= פושע ברשיון

 3. הייתי שובר לילד הזה תראש  

  ישראל

  • ראש??? 

   אזרח ותיק

 4. טוב ללכת על הראש  


 5. הנער במעצר  

  ים

 6. התעלל בערבים - החזירו לו  (ל”ת)

  בעלזר

  • משמיצן, תתכונן להגיע לבית משפט באשמת הפצת דיבה 

   אליהו

 7. מחפש תשומת לב  


  • ומה יהיה איתך? 

   המסביר לצרחן

 8. טוב מאוד, ההצלחה שלו ושל דומיו היא ההצלחה של כולנו  (ל”ת)

  אזרחי ישראל הנרמסים ע"י הקלגסים

;