1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

תושב ערד שירה בבדואי שפרץ לרכבו: "אמרתי עליו קדיש"

אחרי שהמשטרה ערערה על החלטת בית המשפט לשחררו למעצר בית, בית משפט השלום בבאר שבע האריך היום את מעצרו של אריה שיף, החשוד בהמתת תושב הפזורה הבדואית שפרץ לרכבו בארבעה ימים | במהלך הדיון אמר שיף: "את העונש שלי כנראה קיבלתי. אמרתי קדיש עליו ועל בנו"

אבי גדלוביץ', ט"ו כסלו תשפ"א 01/12/2020 12:47

מעצרו הוארך אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בבית משפט השלום בבאר שבע התקיים היום (שלישי) דיון בהארכת מעצרו של אריה שיף, שבמוצאי השבת האחרונה ירה למוות בתושב הפזורה הבדואית אשר פרץ לרכבו סמוך לביתו בערד. שיף, נעצר לאחר האירוע ובית המשפט החליט לשחררו למעצר בית, אחר במשטרה בחרו לערער על ההחלטה. היום האריך בית המשפט את מעצרו בארבעה ימים.

במהלך חקירתו הראשונית, טען שיף בפני החוקרים כי ירה לעבר גלגלי הרכב לאחר שהפורץ החל במנוסה. אלא, שבמשטרה הצליחו לטענתם להשיג תיעוד מזירת האירוע, שבו נראה שיף יורה היישר לעבר המושב בו ישב פורץ. בעקבות כך, במשטרה מייחסים לו עבירה של המתה.

שיף, הביע במהלך הדיון צער עמוק על המקרה וטען כי הדבר נעשה ללא כוונה. "דבר ראשון, אני רוצה להביע את צערי העמוק, באמת עמוק, שלקחתי חיים לבן-אדם, ללא כוונה וללא התכוונות", אמר שיף והוסיף: "אמרתי היום קדיש לעילוי נשמתו של המנוח, וגם לעילוי נשמתו של הבן שלו, שנהרג לפני 24 שנה. דבר שאני לא עושה כל יום.

"צר לי מאוד על האירוע הטרגי שהסתיים בצורה טרגית. צר לי מאוד", הוא אמר, "אין לי מה להוסיף מעבר לזה שאת העונש שלי כנראה קיבלתי, ואני כל החיים אצטרך לחיות עם העניין הזה שהרגתי בן-אדם. בלי כוונה.

האירוע כאמור, התרחש במוצאי שבת בערד, סמוך לביתו. כוחות ההצלה שהוזעקו למקום העניקו לפורץ טיפול רפואי ופינו אותו במצב קשה מאוד. פאראמדיק מד"א בוריס מירצ'בסקי שטיפל בפורץ סיפר אז: "כשהגענו למקום שוטרים הובילו אותנו לרכב, ראינו גבר כבן 30 מחוסר הכרה, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה ופינינו אותו לבית החולים תוך המשך טיפול כשמצבו קשה מאוד."

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פריצה  

  ייציק

 2. מי קורא קדיש על ערבי  


  • יש הרבה תשובות שדנים בזה, אל תהיה בטוח שאסור (ל”ת)


  • קדיש? 

   סמבטיון

  • פרשת נח מסתיימת ב"וימת תרח בחרן " ומיד אומר הקורא בבית הכנסת חצי קדיש מכאן שעל גוי אומרים רק חצי קדיש.  (ל”ת)

   משה

 3. לו רק היה לנו משפט בדרך התורה  (ל”ת)


 4. פעם אחת קדיש לא מספיק הוא צריך לומר במשך שנה.  (ל”ת)

  צבי

 5. סוף גנב ל...  


 6. חצופיםםםם  

  הלם

 7. איך היה לך מניין?  (ל”ת)

  מעצר

  • צריך ביום השנה(יוארצייט)להביא הרינג קיגל עם צולנט לע"נ. (ל”ת)


  • אסף מנין של ערבים מהפזורה (ל”ת)

   שמויגר

 8. אם הגנב היה יורה עליו, היו משחררים אותו למעצר בית, והדיון היה נסגר מחוסר ענין לציבור, אבל בגלל שזה הפוך, בית משפט ימצה את מלוא סמכותו נגד היהודי, גם נגד החוק  (ל”ת)

  שמויגר

  • מספיק להביא לקח ושיכר. (ל”ת)

   משה

 9. ברוך דיין קרעפלעך  (ל”ת)


 10. לא הבנתי, מדובר על גבר כבן שלושים ויש לו בן שנהרג לפני 24 שנה?  (ל”ת)


  • חחחחחחחח (ל”ת)


  • הבן של שיף נהרג לפני 24 שנה. (ל”ת)


;