1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. סקרים

סקר: גוש ימין-חרדים משיג בקלות את המנדטים להרכבת הממשלה

המגמה נמשכת, בבחירות הקרובות הימין יוכל להקים קואליציה יציבה וחזקה עם 4 מפלגות בלבד, הליכוד, ימינה, ש"ס ויהדות התורה | גם בשאלת ההתאמה לתפקיד ראש הממשלה ממשיך נתניהו להוביל בפער ניכר משאר המועמדים

אהרן מילר, י"ח כסלו תשפ"א 04/12/2020 08:37
תגיות:

המגמה נמשכת בלוק הימין עם ראש הממשלה בלוק הימין עם ראש הממשלה צילום: באדיבות המצלם

הרוחות במערכת הפוליטית סוערות עם אישור החוק על פיזור הכנסת בקריאה טרומית, ומטבע הדברים עם התקרבות הבחירות ידי הסוקרים בישראל מלאות בעבודה.

הבוקר (שישי) בסקר שפורסם ב'מעריב' המגמה נמשכת, על פי הסקר נתניהו ממשיך להוביל בראש בנט לא הרחק אחריו, ויחד עם המפלגות החרדיות גם בסקר הזה יש לגוש הימין - חרדי לא פחות מ-67 מנדטים איתם יוכלו להרכיב ממשלה בקלות, גוש ליברמן מקבל 8 מנדטים, והשמאל - ערבים יסתפקו רק ב-45 מושבים בבית הנבחרים.

על פי הסקר, לו הבחירות היו מתקיימות היום, זו מפת המנדטים: הליכוד 29, ימינה 22, יש עתיד 18, הרשימה הערבית המשותפת 11, כחול לבן 10, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 7, מר"צ 6.

עוד בדקו ב'מעריב' את שאלת ההתאמה לראשות הממשלה, הם שאלו את המשתתפים בסקר "מי מהאישים הבאים אתה רוצה כראש ממשלה?", נתניהו מוביל בראש עם 33%, זה גם סך האחוזים של הנשאלים שלא ידעו מי עדיף להם או שבחרו במועמד אחר. נפתלי בנט ויאיר לפיד הרחק מאחור עם 14% ו-12% בהתאמה, סוגר את הרשימה ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ עם 8% בלבד.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ימינה ילך עם הימין? לא נראה  


  2. יבני izנות תנו קבןד אנכנו אספרדים ריבי עריה למה אנכנו אצבניים דוקרים מי לו נותן קבוד קבוד זה אוכל אוכל זה קבוד  (ל”ת)

    מר'ן פסק לנו יבני izנות מה אמאייטים קול פעם

    • מה התגובה המכוערת הזו 


  3. רוב הסיכויים שבנט לא יילך עם נתניהו.  


  4. בכלל לא בטוח שבנט הזגזגן ימשיך עם הימין, האיש הזה מסוגל להכל, גם לבור לניצל הורביץ ויאיר גולן  (ל”ת)


;