1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

נפתלי בנט מציג: כך יימנע הסגר השלישי

בצל ההמתנה לחיסונים, הזהיר הערב נפתלי בנט משאננות עד להגעת החיסונים והפצתם, והציג 10 צעדים אותם חייבת הממשלה לנקוט, לטענתו, צעדים שימנעו את הסגר השלישי • "איך לנצח מגפה?" גרסת 'ימינה'

אהרן מילר, י"ט כסלו תשפ"א 05/12/2020 22:31

10 צעדים נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בצל ההמתנה לחיסונים, הזהיר הערב (מוצאי שבת) יושב ראש מפלגת ימינה נפתלי בנט משאננות עד להגעת החיסונים והפצתם, והציג 10 צעדים אותם חייבת הממשלה לנקוט, לטענתו, צעדים שימנעו את הסגר השלישי.

תחת הכותרת "הפעולות שממשלת ישראל חייבת לעשות בדחיפות כדי להימנע מהצורך בסגר שלישי" כתב בנט, והוסיף "כל העולם חוגג את פריצות הדרך של החיסונים, ומרבית המדינות רכשו חיסונים כאלה ואחרים. אבל, בגלל הציפייה לחיסון, אסור להיכנס ל'מצב המתנה'. לפני שהוא יגיע, יש שבועות רבים ואף חודשים שאנחנו צריכים לצלוח בשלום, ובינתיים אנשים רבים נדבקים, חלקם חולים ממש וחלקם נפטרים גם בימים אלו".

עוד הוסיף שר הביטחון לשעבר "בנוסף, יש לנו מיליון מובטלים ורבבות עסקים שפושטים רגל בעצם ימים אלו. זה לא חייב להיות כך, אפשר להשתלט על הקורונה עכשיו, עוד בטרם הגעת החיסונים לישראל".

"עד להגעת החיסון, הפצתו והפעלתו בישראל, אלה הצעדים שעל הממשלה לבצע מיד:" כתב בנט.

חובת בדיקה של כל מי שנכנס לישראל.

כל מי שרוצה להיכנס לישראל יצטרך להציג אישור של בדיקה 72 שעות לפני וייבדק בשנית עם נחיתתו. לאחר הבדיקה יישלח מספר שעות לבידוד, במלון או בבית, עד לקבלת התוצאה השלילית. מי שלא מוכן – לא ייכנס לישראל. למרות שהעליתי זאת כבר בחודש מרץ, עד לרגע זה מדינת ישראל לא עושה זאת. אינני מצליח להבין מדוע.

בדיקות המוניות קבועות ברחבי ישראל.

החל ממוקדי תחלואה ועד ערים ירוקות. לישראל יש היום יכולת פיענוח של 100,000 בדיקות ביום. בשימוש בשיטת pooling המוכחת, אפשר בכל יום לפענח כ-2 מיליון בדיקות. כל יום. המשמעות – אין בעיה לבצע בדיקה שבועית קבועה של כל אזרחי ישראל.

בדיקות המוניות מלאות בבתי ספר וגני ילדים.

אין סיבה להשאיר ילדים או מורים בבית. פשוט לבדוק ושוב ושוב.

הפעלת הרמזור.

עד היום דיברו הרבה על הרמזור, אך בפועל—הוא לא מיושם. נכון להיום אין הבדל בין עסקים בעיר אדומה לעיר ירוקה. מכוני הכושר סגורים בשניהם. כנ״ל מסעדות. כל הרעיון ברמזור הוא היחס השונה. כיום עיר ירוקה משלמת את המחיר של התנהלות מופקרת בעיר אדומה. אין בכך היגיון.

שדרוג מערך בדיקות אפידמיולוגיות ושילוב בכלי האיכון.

בקצרה – כיום החקירה מבוססת על זכרון הנדבק. מאידך, כלי השב״כ מרבה לשלוח אנשים לבידוד ללא צורך, דבר שכרוך בהפסד מיליוני שעות עבודה. החיבור של שניהם פותר את הבעיה. איכון השב״כ יהווה כלי עזר לחקירה.

להיפטר מתפיסת הסגרים והאקורדיון.

תפיסה זו רואה את הסגר כ"הצלחה" ואינה מנסה לעבור לשיטת ה"פינצטה" שמטרתה איתור הנשאים ובידודם, לצד פתיחת הכלכלה ומערכת החינוך.

הפעלה מלאה של מערכת החינוך על בסיס 11 הנקודות.

הכלל: לא סוגרים יותר את מערכת החינוך. מה כן? לימוד בחוץ. צמצום ל-4 מקצועות יסוד. התנדבויות. משמרות. וכמובן –מסה של בדיקות.

החזרת פעילות החוגים וההעשרה הבלתי פורמלית לילדי ישראל.

על בסיס תו סגול מחמיר בערים ירוקות ובדיקות שבועיות. מיליון ילדים מאבדים את הזכות להכיר רובוטים, טיולים, אימון גופני, ג'ודו ועוד. בעיקר בפריפריה.

החזרת הספורט והאימון הגופני – אזרחי ישראל מידרדרים גופנית ורגשית ללא פעילות גופנית.

יש לאשר תו סגול מותאם למכוני כושר (בערים ירוקות), לפילאטיס ולכל מכוני האימון הגופני. מחיר הבריאות שאזרחי ישראל משלמים הוא איום ונורא, ואנחנו מאבדים אלפי עסקים, שולחים רבבות לאבטלה. לשווא. בלי סיבה.

הכשרות מקצועיות, הסבות מקצועיות לפני ההתנגשות בקיר של ה-1 ביולי 2021.

כמעט מיליון איש מקבלים כרגע חל"ת או דמי אבטלה. למדינה אין את הכסף לזה, אז היא נוטלת הלוואות ענק, והחוב הלאומי זינק מ-60% מהתוצר לכמעט 80% (!) מהתוצר. מה יקרה ב-1 ביולי? האם יש מיליון משרות שממתינות? לא. לכן צריך לפעול עכשיו כדי לעודד את העסקים, לייצר משרות, להכין אנשים ליציאה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מסכן חייב לנצל מהר את הקרונה לפני שיעלם ושוב לא יהיה רלוונטי  


 2. על דעגה יש לנו פטרון אנכנו אמרוקאים אספרדים ריבי עריה יבני izנות מה איבאתם את בנט יגזאנים ריבי עריה זה אפטרון שלנו אמרוקאים  (ל”ת)

  תנו קבוד

  • עוד פעם התגובה הזו של בחור טיפש שמנסה להכפיש את הספרדים (ל”ת)


 3. מזה השליטה הזאת??  

  רשע מרושע

 4. בנט!!!!!!! "הזהרו מן הצבועים " עצותיו של בנט גרועות מ" עצות אחיתופל " הכל על מנת לקושש קולות !!!!!  (ל”ת)

  זאב

 5. דיקטטורה  

  שרה

 6. חולה נפשששש! עלאק בדיקות שבועיות לכל האוכלוסיה! הצחקת את הרשל. חפש אותנו, מופרע. שליח האילומינטי?  (ל”ת)


 7. בדיקות שקרונה - שקר והונאה  


 8. בנט ודעותיו פסולות סאתר "חרדי"!  

  אלי

 9. בין בנט וגנץ אני בוחר בגנץ  

  יפת

;