1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הקליפ שאולי יוביל להסכם השלום הבא

יחסי נורמליזציה רשמיים בין ישראל לתוניסיה עדיין לא קיימים, וגם כנראה לא יהיו בקרוב, אבל שיתוף פעולה מוזיקלי בין המדינות דווקא יש. בקליפ חדש שיצא השבוע מככבים זה לצד זה הזמר התוניסאי נועמאן א-שערי והפייטן הישראלי זיו יחזקאל 

יענקי פרבר, כ"ה כסלו תשפ"א 11/12/2020 10:35

שת"פ חוצה יבשות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pexels

בצל הנרמול עם מרוקו, יש גם את שיר השלום בין ישראל לתוניסיה. שת"פ יוצא דופן בין הזמר זיו יחזקאל לזמר התוניסאי, נועמאן א-שערי, ששוחח עם עלי תקשורת ישראלי מארצו, וגם משורר מתימן שחיבר את המילים. מי שיזם היא המועצה הערבית לאינטגרציה אזורית.

יחסי נורמליזציה רשמיים בין ישראל לתוניסיה עדיין אין, וגם כנראה לא יהיו בקרוב, אבל שיתוף פעולה מוזיקלי בין המדינות דווקא יש. בקליפ חדש שיצא השבוע מככבים זה לצד זה הזמר התוניסאי נועמאן א-שערי והפייטן הישראלי זיו יחזקאל, ומבצעים יחד שיר שכתב להם משורר מתימן.

תוניס היא מדינה בה ישנן קהילות יהודיות, אך הממשל לא ממש אוהד את ישראל בלשון המעטה, כפי שדווח ב'בחדרי חרדים'.

נשיא תוניסיה קייס סעיד, הדגיש בעבר כי "יהודי תוניס הם אזרחים שיש להם זכויות וחובות שווים עם שאר תוניס, ואין מקום לדבר על הקהילה יהודית".

סעיד הצהיר כי "יהודים רבים מתוניסיה נלחמו נגד הקולוניאליזם ותרמו לבניית המדינה לאחר העצמאות, וכמה מהם קיבלו אחריות חשובה במדינה".

הוא הדגיש את הצורך "להבדיל בין הדת היהודית, אחת הדתות האלוקיות, לבין התנועה הציונית שגרמה לעקירת העם הפלסטיני ולקיפוח אדמתם, מה שמעיד כי הגיע הזמן שהאנושות כולה תשים קץ לעוול זה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;