1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בערב שבת: נרות החנוכייה גרמו לשריפה

מעט אחרי כניסת השבת הוזעקו לוחמי האש לשריפה שפרצה בדירת מגורים בנתניה | חקירה ראשונית העלתה כי השריפה נגרמה כתוצאה מחנוכייה ונרות השבת

אבי גדלוביץ', כ"ו כסלו תשפ"א 12/12/2020 18:39

כמעט אסון הדירה לאחר השריפה שריפה בדירה, אילוסטרציה צילום: דוברות כבאות והצלה בני ברק

בפעם השנייה בתוך יממה, נרות חנוכה כמעט וגרמו ולאסון. עם תחילתו של חג החנוכה בכבאות והצלה שבים ומדגישים כי יש לשמור על כללי הבטיחות במטרה להימנע מאסונות מיותרים.

מעט אחרי כניסת השבת, הוזעקו לוחמי האש לנתניה בעקבות שריפה שפרצה בדירת מגורים. הכבאים פעלו במשך שעה ארוכה במטרה להשתלט על השריפה. לא היו נפגעים באירוע. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי החנוכייה ונרות השבת הם אלו שגרמו לשריפה.

מכבאות והצלה נתניה נמסר כי ארבעה צוותים, בפיקודו של רב רשף עמוס סילם, פעלו לכיבוי דליקה שנגרמה כתוצאה מחנוכייה דולקת ונרות שבת. "הצוותים פעלו לכיבוי המוקד ביצעו סריקות לאיתור לכודים ושחררו את העשן הרב שהיה בדירה כתוצאה מהבערה במקום", נמסר.

כזכור, שריפה שהתלקחה ביום חמישי בערב בבית מגורים בכפר סבא, כתוצאה מהדלקת נר ראשון של חנוכה, הסתיימה בחסדי שמים בכיבויה ללא נפגעים. 

האירוע התרחש ברחוב יונה ואליעזר נלקין 2 בכפר סבא, כאשר בעלי הדירה שבו לביתם שעה קלה לאחר שהדליקו את נרות החנוכה, אז גילו כי החנוכייה גרמה להצתה שכמעט כילתה את תכולתה. ברגע האחרון, הצליחו הבעלים בסיוע לוחמי האש להשתלט על השריפה.

שכנים מדירה סמוכה שמעו את גלאי העשן מתריע והריחו ריח של עשן, התקשרו לבעלי הבית שהגיעו מייד לדירה ופתחו ללוחמי האש את הדירה.

מכיבוי האש נמסר כי כבאים הוזעקו לרחוב יונה ואליעזר כפר סבא, בעקבות ריח של עשן שיצא מהדירה. "לוחמי האש הגיעו לדירה וביצעו פעולות כיבוי משלימות לאחר שבעלי הבית הגיעו לביתם והחלו בכיבוי הבעירה", נמסר בהודעת כיבוי האש.

בנוסף לפעולות הכיבוי, לוחמי האש ביצעו פעולות משלימות לשחרור עשן. נזכיר, כי במהלך השנים האחרונות נרשמו כמה מקרים שבהם נשרפו דירות ובתי עסק כתוצאה מנרות החנוכייה. מכבאות והצלה נמסר: "החג התחיל ואיתו הסכנות. שמרו על הנחיות הבטיחות ומנעו אסון בביתכם".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;