1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

יולדת 'לקחה טרמפ' יולדת אחרת והלידה בוצעה באמבולנס

כוחות משטרה הורו לאמבולנס ועליו יולדת ממודיעין עילית לעצור בצידי הדרך בבהילות בגלל יולדת נוספת במצב מתקדם. היולדת הראשונה, אשר הייתה בצירי לידה קלים, פינתה את מיטת האמבולנס ועברה לכיסא הסמוך

קובי ברקת, כ"ז כסלו תשפ"א 13/12/2020 18:53

שמחה כפולה אמבולנס של מד"א אמבולנס של מד"א צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

מוטי פישר, חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס במד"א ממודיעין עילית, נקרא ביום רביעי בשבוע שעבר לפנות יולדת אל בית החולים.

בדרכם אל חדר הלידה, בעודם מגיעים אל מחסום עופר ליד גבעת זאב - סימנו כוחות המשטרה לאמבולנס לעצור בצד הדרך במהרה. הסיבה - יולדת נוספת, כבת 30 ממודיעין-מכבים-רעות, במצב לידה מתקדם שנמצאת ברכב בצד הדרך.
 
לאחר בדיקה מהירה בשטח, היולדת הראשונה, אשר הייתה במצב מתקדם פחות, פינתה את מיטת האמבולנס ועברה לכיסא הסמוך – במטרה לצרף לנסיעה את היולדת הנוספת, אשר נמצאת כאמור בשלבים מתקדמים בלידה.

פישר החל בנסיעה מהירה לכיוון בית החולים בירושלים, אך כעבור מטרים ספורים מהמחסום הנחה אותו החובש אלי בורנשטיין שהיה איתו באמבולנס לעצור בצד הדרך, מכיוון שהלידה החלה.

על ההפתעה והשמחה הכפולה, סיפר מוטי כי "יצאתי לקריאה שגרתית של פינוי יולדת לבית החולים – ובכניסה למחסום השוטרים פינו לי את הנתיב הימיני. מכיוון שהייתי עם אורות אדומים וסירנה, חשבתי שהם רוצים לתת לי לעבור, אבל הם נופפו בידיים וקראו לסיוע. הייתי בסיטואציה יוצאת דופן – עם יולדת באמבולנס ויולדת נוספת בעיצומה של שיחה עם מוקד 101 של מד"א כשהיא בדיוק מסבירה איפה היא נמצאת כדי לשלוח אליה אמבולנס".

הוא הוסיף כי "היולדת הראשונה פינתה בשמחה את המיטה והבינה את הסיטואציה הייחודית והמפתיעה שנקלענו אליה ורגע אחרי שהתחלנו לנסוע לכיוון בית החולים, הלידה של היולדת שהצטרפה כבר החלה, בתוך רגעים ספורים, לא רק שהייתה לי יולדת אחת באמבולנס, היו לי שתיים ותינוקת. אני שמח שהסיפור הסתיים בחיים חדשים ובאושר למשפחות."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;