1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

לזכרם של קורבנות הקורונה: החנוכייה הגדולה בעולם

הדלקת המנורה הגדולה בעולם הוקדשה לכבודם של 30,000 נפטרי הקורונה בניו-יורק. סגירת מעגל: מדליק המנורה – בנו של מתכנן המנורה, האמן הישראלי המפורסם יעקב אגם • צפו בתיעוד

יענקי פרבר, אהרן מילר, ב' טבת תשפ"א 17/12/2020 17:32
תגיות:

קידוש השם במנהטן הדלקת מנורה לזכר קרבנות הקורונה הדלקת מנורה לזכר קרבנות הקורונה צילום: שלום סרוגה ומנחם וויליאמס

מנהטן: הדלקת המנורה הגדולה בעולם הוקדשה לכבודם של 30,000 נפטרי הקורונה בניו-יורק. סגירת מעגל: מדליק המנורה – בנו של מתכנן המנורה, האמן הישראלי המפורסם יעקב אגם.

בשנה שבה איבדה ניו-יורק למעלה מ-30,000 נפשות במגיפת הקורונה, החליטו בצעירי אגודת חב"ד המרכזית בניו יורק להזכירם בהדלקת המנורה הגדולה בעולם.

המנורה הגדולה בעולם המוצבת כמידי שנה בשנה בשדרה החמישית, תפסה גם השנה את מקומה המסורתי, מחוץ למלון פלאזה. "המנורה הגדולה בעולם עומדת כמגדלור של אור ותקווה בתקופה בה היא זקוקה ביותר - על רקע המציאות העגומה", אמר הרב שמואל מנחם מענדל בוטמן, יו"ר צעירי חב"ד המרכזית ומי שזוכה להציב את המנורה בהוראתו של הרבי מליובאוויטש.

האמן הישראלי הנודע יעקב אגם עומד מאחורי עיצוב המנורה הגדולה בעולם, על פי ציור-יד של הרמב"ם של המנורה בבית המקדש עם קנים באלכסון. האמן הנודע העיד כי הרבי הורה לו אישית כי מנורה זו תהיה הגדולה בעולם. השנה, נסגר מעגל כשרון אגם, בנו של יעקב אגם ואמן מפורסם בזכות עצמו, הדליק את המנורה הגדולה.

במהלך טקסי ההדלקות, הרב בוטמן עורר שוב ושוב את המשתתפים בהדלקה לחבוש מסכות. "אנו רוצים שלכם ולשכניכם יהיה חנוכה שמח ובריא", אמר וזכה לתשואות. בהדלקת הנר הרביעי, ביכה הרב בוטמן את פטירתו של חבר הנהלת צעירי חב"ד המרכזית הרב חיים מאיר הלוי ליברמן.

מעמדי ההדלקות היו מצומצמים הפעם, ועם זאת, המסר המאיר של תקווה ואור, הועבר דרך אמצעי התקשורת הרבים שהתגודדו מסביב למנורה.

צילום: שלום סרוגה ומנחם ויליאמס

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;