י"ט אייר התשפ"ד
27.05.2024

השכרת רכב באוסטריה - טיפים לנהג

מומחי חברת Avis עושים לכם היכרות ראשונית עם כבישי אוסטריה. מהי הגבלת המהירות, איפה יש כבישי אגרה, אילו קנסות אפשר לקבל ומה חשוב לדעת בעת השכרת רכב באוסטריה?

  • א' ניסן התש"ע
השכרת רכב באוסטריה - טיפים לנהגתמרורים

להלן תמרורים שאולי אינם מוכרים לך:     

רישיונות

חובה לשאת רישיון נהיגה בתוקף ובנוסף, רישיון הרכב וטפסי הביטוח שהונפקו על ידי Avis כל זמן הנסיעה. בעת השכרת רכב באוסטריה יש צורך ברישיון נהיגה בינלאומי.

הגבלת מהירות

שטח בנוי – 50 קמ"ש.

כבישים ראשיים שמחוץ לערים – 100 קמ"ש.

כביש מהיר – 130 קמ"ש.

ישנם כבישים מהירים שבהם המהירות מוגבלת ל-110 קמ"ש בלילה.

הגבלת אלכוהול

50 מ"ג לכל 100 מ"ל של דם בכל המקרים.

חובה לעבור בדיקת נשימה במקרה ושוטר מבקש.

תקנות נוספות

חובה לחגור חגורות בטיחות מלפנים ומאחור, ילדים מתחת לגיל 12 חייבים לשבת במושב האחורי אסור לעבור נתיב כשיש פס צהוב רציף באמצע הכביש.

חובה להחזיק ברכב ערכת עזרה ראשונה ומשולש אזהרה.

בעת השכרת רכב באוסטריה חשוב לדעת שמותר לעקוף מימין רק במקרים שבהם רכב שמלפניך פונה שמאלה, עקיפת חשמליות או בכביש חד סטרי בעל מספר נתיבים.

קנסות

למשטרה יש סמכות לתת קנסות במקום עד לגובה של 36 יורו והשוטר חייב להנפיק דו"ח. פרק הזמן לתשלום קנס הוא שבועיים. אפשר לבקש זימון לבית משפט במקום אבל השוטר יצטרך לקחת דמי פיקדון.

כבישי אגרה

באוסטריה ישנם הרבה כבישי אגרה (Mautstelle). אם השכרת רכב באוסטריה ואתה מתכנן לנסוע בהם, חובה לקנות מדבקת אגרה ולהדביקה במקום בולט. מדבקות ניתן לרכוש בתחנות דלק, חנויות שקרובות לגבול, בסניף הדואר ובחנויות טבק. 

 

טיפים מועילים

מספרי חירום

משטרה – 133.

אמבולנס – 144.

מכבי אש – 122.

חילוץ הרים – 140.

תנאי כביש

נסיעה בכבישים ההרריים יכולה להיות מעניינת בעת השכרת רכב באוסטריה אבל צריך להיזהר במיוחד בחורף, הכביש עלול להיות מכוסה בקרח או חסום על ידי שלג.

הכבישים שמחוץ לערים פנויים בדרך כלל אבל באזורי הגבול עם הונגריה, סלובקיה וצ'כיה יש תנועה כבדה לפעמים יש הגבלת נסיעה בזמנים שבהם זיהום האוויר כבד.

בעת תדלוק

רוב תחנות הדלק פועלות מ-8:00 בבוקר ועד 20:00, ישנן תחנות שפועלות 24 שעות ביממה בערים הראשיות. באופן כללי,למעט חריגים , ניתן לתדלק באמצעות כרטיס אשראי.

חניה

"אזור חניה כחול" נמצא בערים הגדולות, בו אפשר לחנות למשך שעה וחצי או שלוש שעות מקסימום כפי שמצוין בשלט שליד. כרטיסי חניה ניתן לרכוש בבנקים, תחנות דלק ובחנויות טבק ובעת חניה, צריכות להיות מוצגות מבעד לשמשה הקדמית.

זכות קדימה

יש לתת זכות קדימה לחשמליות אשר חוצות את הדרך.

תורה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד